Скоро ДП «Львівський ЛСНЦ» забезпечуватиме високоякісним садивним матеріалом всі західні регіони України

Сьогодні, директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник відвідав ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» у якому реалізується проект побудови сучасного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою на основі технологій шведської компанії ВСС AB, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насіннєвих центрів і розсадників.

Кошторисна вартість проекту складає 86,2 млн. грн., в тому числі кошти на закупівлю обладнання та устаткування – 55,3 млн. грн.

Протягом 2017-2019 років з обласного фонду ОНПС на створення зазначеного лісорозсадницького комплексу виділено 21,5 млн грн. Також на реалізацію проекту у 2019 році Міністерством екології та природних ресурсів України виділено кошти з державного бюджету в сумі 18,4 млн грн. Крім цього, Лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ на закупівлю обладнання шведської фірми BCC витрачено понад 45,0 млн. грн.

Після введення в експлуатацію та виходу на проектні потужності з вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою ДП «Львівський ЛСНЦ» зможе самостійно вирощувати близько 3,0 млн шт садивного матеріалу основних лісоутворюючих порід та забезпечувати високоякісним садивним матеріалом лісогосподарські підприємства Львівської області та інші регіони західної України.

Довідково:

Вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою – це сучасні лісівничі технології, які вже багато років поспіль успішно застосовуються у Європейських країнах (Польща, Німеччина, Австрія, Чехія, Швеція, та інші). Використання таких сіянців дозволяє зарубіжним лісівникам не тільки суттєво розширювати строки садіння лісових культур, що особливо актуально для України, а й підвищити практично до 100% приживлюваність садивного матеріалу на лісокультурних площах. До того ж сучасні розсадницькі комплекси дозволяють раціональніше використовувати за цільовим призначенням продукуючі площі, оскільки за рік теплиці можуть забезпечити до чотирьох ротацій виробництва садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь