Джерела Львівської області

    Водне господарство (річки, ставки і озера) є складовою економіки не лише окремого регіону, але й держави. Воно тісно пов’язано з усіма галузями і безпосередньо впливає на задоволення необхідних соціальних і побутових умов життя населення.
    Усім нам слід пам’ятати, що водні ресурси – це невичерпний природний матеріал життя, який треба берегти і відновлювати. Ось чому відновленню, збереженню, недопущенню забруднення і раціональному використанню водних ресурсів приділяється особлива увага.
     Одним із заходів є проведення робіт з відновлення природних водних джерел. Відтворення і впорядкування замулених природних джерел, їх відновлення – це розширення практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану водних ресурсів, підвищення екологічної культури. Питання охорони водних ресурсів та їх відновлення є головним у діяльності водогосподарських організацій, які активно ведуть роботу по облаштуванню природних водних джерел, намагаючись запобігти їх зникненню і сподіваючись привернути увагу суспільства до проблеми водних ресурсів. Впорядковані і освячені джерела популярні серед населення, життєдайна вода з них використовується для питних потреб, ця вода володіє цілющими властивостями. Місцеві мешканці – і старі і малі, приходять до джерел з почуттям любові до малої батьківщини та патріотизму до рідного краю.
     За даними управлінь водного господарства станом на 1.01.2016 року в області проінвентаризовано 555 джерел та витоків річок. З них знаходяться в басейні Дністра – 284 шт., в басейні Західного Бугу – 144 шт., в басейні Сяну та Стира – 53 шт. та 74 шт. відповідно. В тому числі у 2015 році  проінвентаризовано 27 джерел.
    Надзвичайно великий природоохоронний та громадський ефект має робота по впорядкуванню та відновленню джерел і витоків річок. За звітний період впорядковано 127 джерел та витоків річок.
 
 свердловина і ставок в с.Милятин
 
Джерело в м. Сколе
 
Джерело в с. Підмонастирок Дрогобицького району
 
Джерело в с. Урич ур. Тустань Сколівський район
 
Джерело в с. Шепільське Стрийський район
 
 
Джерело в с. Бертишів Жидачівського району
 
Джерело в с. Бертишів Жидачівського району
 
с. Девятники Жидачівського району
Джерело в с. Пятничани Жидачівського району
Джерело в Порічанська с/р Яворівський району