Одним з ефективних заходів охорони довкілля є заповідання. Сьогодні на території Львівської області налічується 327 об’єктів природно – заповідного фонду загальною площею понад 145 тис.га., з них загальнодержавного значення – 25 об'єктів площею понад 64,0 тис. га, місцевого значення – 302 об'єкти площею більше  83,890 тис. га. На частку заповідного фонду припадає майже  6,7 % території області.

 

З метою збереження територій природно-заповідного фонду у Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Львівській області на кожний об’єкт оформляються охоронні зобов’язання, які в подальшому передаються місцевим органам самоврядування для забезпечення  дотримання ними природоохоронного законодавства на цих територіях. Охоронне зобов’язання оформляється на підставі Закону України „Про природно-заповідний фонд України”. В охоронному зобов’язанні прописується режим функціонування об’єкту ПЗФ  залежно від його категорії (заборона чи обмеження діяльності).

 

Починаючи з 2008 року, Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Львівській області ведеться планомірна робота щодо впорядкування первинної документації на території та об’єкти природно – заповідного фонду області, оскільки більшість з них створена ще у 1984 році. Першочергово бралися до уваги такі об’єкти, на які охоронні зобов’язання були відсутні чи в Держуправлінні була наявна інформація про зміну землевласника чи землекористувача (наприклад, колишні колгоспи, радгоспи і інше).

 

Протягом останнього часу переоформлено охоронні зобов’язання на 138 об’єктів, з яких 36 теперішні землевласники чи землекористувачі відмовляються брати під охорону (підписувати). 

 

Оскільки чинним законодавством не передбачено заходи впливу через відмову від підписання охоронних зобов’язань, Держуправління скерувало інформацію про таких землевласників та землекористувачів для вжиття заходів адміністративного впливу в Держекоінспекцію в Львівській області та Львівську обласну прокуратуру.