10 лютого 2010 року у приміщенні Львівської облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови Львівської облдержадміністрації В.П’ятака відбулося засідання з обговорення проектів природоохоронних програм, розроблених у 2009 р. на замовлення Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області:

  1. Регіональної програми екологічної освіти та виховання Львівщини на 2010-2014 рр.;
  2. Обласної програми скорочення викидів парникових газів у Львівській області на 2009-2012 роки.

 

Участь у засіданні взяли: перший заступник голови Львівської облдержадміністрації В.П’ятак; начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області Б.Матолич; начальник головного управління економіки Львівської облдержадміністрації Д.Шмигаль; члени постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради; представники Львівського обласного управління лісового і мисливського господарства; фахівці управлінь Львівської облдержадміністрації (головного управління агропромислового розвитку, головного фінансового управління, управління вугільної промисловості та паливно-енергетичного комплексу, головного управління промисловості та розвитку інфраструктури, управління житлово-комунального господарства); голова Громадської ради при Держуправлінні ОНПС в Львівській області П.Грицишин; начальник відділу інформації, моніторингу та зав’язків з громадськістю Держуправління ОНПС в Львівській області О.Ковальчук; громадськість; науковці; ЗМІ.

 

У Регіональній програмі екологічної освіти та виховання зазначено, що цей пілотний документ містить стратегічні цілі і тактичні завдання щодо координації зусиль існуючих інституцій у сфері розширення екологічного світогляду, активного зміцнення екологічного імперативу у свідомості мешканців Львівщини. Запропоновано конкретні заходи для досягнення встановлених пріоритетів.

 

Обласна програма скорочення викидів парникових газів у Львівській області на 2009- 2012 роки містить повну інвентаризацію викидів парникових газів усіма галузями народного господарства Львівщини, пропонує найбільш еколого- та економічно ефективні заходи щодо їх зменшення та можливості реалізації проектів спільного впровадження .

 

З доповідями-презентаціями виступили розробники Програм: директор Західного Наукового Центру НАНУ та МОН України О.Зинюк; професор Національного університету «Львівська політехніка» Р. Бунь.

 

Перший заступник голови Львівської облдержадміністрації В.П’ятак висловив підтримку у схваленні та реалізації обговорюваних програм. Підтримують необхідність реалізації,цих програм на Львівщині всі учасники засідання.

 

Проекти програм подано на затвердження голові Львівської обласної державної адміністрації.