За ініціативи Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області 14 липня 2009 року в приміщенні Львівської облдержадміністрації відбулася Координаційна рада з питань формування національної екологічної мережі у Львівській області.

 

Участь у Координаційній раді  взяли: перший заступник голови Львівської облдержадміністрації В.П’ятак, начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області Б.Матолич, представники владних структур, науковці,  представники установ природно – заповідного фонду України,  представники громадськості і ЗМІ.

 

Згідно порядку денного заслухано інформацію про результати роботи щодо виконання природоохоронних заходів установами природно-заповідного фонду за І півріччя 2009 року, а також інформацію про виконання плану заходів на 2009 рік щодо виконання Указу Президента України від 01.12.2008 року № 1129/2008 “Про розширення мережі територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів”, а саме створення національного природного парку “Пам’ятка Пеняцька”.

 

Доповідачами проінформовано про роботу Яворівського національного природного парку, національного природного парку “Сколівські Бескиди”, природного заповідника “Розточчя”.

 

За останній період значно розвинувся рекреаційний потенціал для розвитку еколого-пізнавального, культурологічного, сакрального туризму, а також спортивного (кінного, велосипедного та лижного) туризму, а на прилеглих територіях – кваліфікованого туризму (мисливство, рибальство). У парку вже функціонує 4 автобусно-пішохідних-маршрутів.  Тут започаткована певна рекреаційна інфраструктура, створені та задіяні нові водойми

 

В навколишніх населених пунктах створені сприятливі умови для розвитку агротуризму. За останні роки зросла кількість коштів, яку національний природний парк отримав від рекреації та туризму на своїй території у тому числі. У 2007 році ця сума становила 10 млн. грн, у 2008 –12 млн. грн. 

 

Територія НПП “Сколівські Бескиди” знаходиться в центральній частині гірського масиву Східних Бескид.
НПП “Сколівські Бескиди” знаходиться в підпорядкуванні Державного комітету лісового господарства України і входить до складу Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. Всього в парку налічується 160 працівників.

 

Потужно розвинутий рекреаційний потенціал, так на території НПП знаходиться цілий ряд геологічних пам'яток, зокрема скелі біля с. Урич, водоспад на р. Кам'янка, колишні кар'єри біля м. Сколе та с. Гребенів та ін. об'єкти.

 

Рекреаційний потенціал НПП “Сколівські Бескиди” дозволяє розглядати екологічний туризм, як один з пріоритетних напрямків його діяльності. На території парку функціонують рекреаційні пункти, зокрема це

  1. “Водоспад на р. Кам'янка”, “Колодка”, “Павлів потік”, “Майдан”, “Тустань”. Прокладено та промарковано еколого-пізнавальні стежки та маршрути.
  2. “Бучина” – розрахована для короткотермінового відпочинку та екскурсій школярів.
  3. “Крокус” – для ознайомлення школярів району та відвідувачів НПП з рідкісними видами рослин, які потребують охорони.
  4. “На гору Лопата” – знайомить відвідувачів з історичними подіями Другої світової війни.
  5. “На водоспад” – для короткотермінового відпочинку вихідного дня.
  6. “Долиною річки Кам'янки” – знайомить з геологічною пам'яткою природи водоспадом на р. Кам'янка” та озером  Журавлине.
  7. “м. Сколе – г. Парашка – с. Майдан” протяжністю 28 км – проходить через найвищу вершину національного природного парку (1268м над рівнем моря), розрахована на 1-2 денний туристський перехід, під час якого є унікальна можливість милуватись чудовими навколишніми краєвидами, а також ознайомитися із видами рослин та тварин, занесених до Червоної книги України.

 

Природний заповідник “Розточчя” став надзвичайно цінним природним і науковим об’єктом. Ініціатором організації був Львівський лісотехнічний інститут (на сьогодні – Національний лісотехнічний університет України); заповідник є його відокремленим структурним підрозділом і підпорядкований Міністерству освіти і науки України.

 

У заповіднику проводиться активна еколого-освітня робота з молоддю, функціонує музей природи Розточчя, еколого-натуралістичний та просвітницький центр, проводяться щорічні акції для школярів та студентів.

На території заповідника є низка  науково-дослідницьких об'єктів, таких як лісотипологічний профіль А. П'ясецького, географічні культури сосни звичайної, моніторингові та фенологічні пункти і стаціонари, де науковці заповідника та Національного лісотехнічного університету України вивчають стан та зміни природного середовища.

 

Разом з тим на засіданні Координаційної ради наголошувалося на проблемах – необхідні зміни системи управління об’єктами ПЗФ, впорядкування землевпорядних документів і винесення меж в натуру та організації просвітницько-видавничої роботи.