За ініціативи Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області 04 березня 2010 року під головуванням першого заступника голови Львівської облдержадміністрації п. В.П’ятака відбулася нарада щодо діяльності установ природно – заповідного фонду Львівської області у 2009 році та стану справ з винесення в натуру меж територій та об’єктів природно – заповідного фонду. У роботі наради взяли участь начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області Б.Матолич, представники установ природно – заповідного фонду Львівщини, громадськість, запрошені представники ЗМІ.

 

Начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області Б.Матолич доповів про результати роботи щодо виконання природоохоронних заходів установами природно – заповідного фонду у 2009 році. У своєму виступі начальник Держуправління зазначив, що на сьогоднішній день на території області функціонує 326 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 132,9 тис. га, що складає 6,1 % від площі території області. В області є 9 з 10 передбачених Законом України “Про природно-заповідний фонд України” категорій заповідності. На території Львівської області працює 9 природоохоронних установ зі спеціальними адміністраціями у підпорядкуванні:

 

Мінприроди України – 1 (Яворівський НПП)

Держкомлісгоспу України – 1 (НПП “Сколівські Бескиди”,)

Міносвіти України – 4 (природний заповідник “Розточчя”, 3 ботанічні сади)

Органів місцевого самоврядування – 4 (РЛП “Знесіння”, “Равське Розточчя“,  “Верхнє-Дністровські Бескиди”, “Надсянський”).

 

Начальник Держуправління наголосив, що основними проблемами у функціонуванні територій та об’єктів природно – заповідного фонду області є: розпорошеність територій та об’єктів ПЗФ за відомчою приналежністю, відсутність належної вертикальної структури управління, яка б забезпечувала належне управління, охорону і контроль заповідних територій.

 

Як позитив у роботі установ ПЗФ можна відмітити покращення еколого-просвітницької роботи, рекреаційної діяльності, впровадження екологічних програм зі збереження окремих видів тварин, рослин, покращилась робота зі ЗМІ.

 

В частині винесення в натуру меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду області у 2009 році про інвентаризовано 28,7 тис. га об’єктів місцевого значення і сьогодні показник становить 96,11 % всієї території, яку займають об’єкти місцевого значення.

 

Першочерговими завданнями на 2010 рік визначено:

  1. Розробку схеми екомережі Львівської області.
  2. Продовження робіт з розширення Яворівського НПП.
  3. Створення лісового заказника місцевого значення “Добромильський” та геологічної пам’ятки природи “Червоні скелі”.
  4. Реалізація заходів щодо становлення новоствореного НПП “Північне Поділля”.
  5. Розробка проектів організації території регіональних ландшафтних парків “Надсянський”, “Верхньодністровські Бескиди”, “Равське Розточчя”.

 

За підсумками наради було прийняте відповідне  рішення щодо вдосконалення роботи установ природно – заповідного фонду.