За підтримки Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області 13 грудня 2011 року в приміщенні Палацу Потоцьких відбулася інавгурація та урочисте вручення номінаційного Сертифікату ЮНЕСКО про надання статусу біосферного резервату «Розточчя».

 

Участь в урочистостях взяли Міністр екології та природних ресурсів України М.Злочевський, голова Львівської обласної державної адміністрації М.Костюк, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області М.Хом'як, член Національного комітету з програми МАБ ЮНЕСКО в Україні, академік НАН України М.Голубець, представник Міністерства Закордонних Справ у Львівській області В.Войнаровський, начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Д.Штикало, ініціатор створення міжнародного резервату біосфери на Розточчі Л.Марцішаускене, директор природного заповідника «Розточчя» Я.Бовт, директор Національного природного парку «Яворівський» М.Біляк, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, науковці, запрошені представники ЗМІ.

 

З вітальним словом виступив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області М.Хом'як, який у своєму виступі акцентував увагу присутніх на визнання Біосферного резервату «Розточчя» та включення його до Всесвітньої мережі біосферних резерватів є визначною подією для України. Біосферний резерват «Розточчя» – перший резерват в Україні нового типу, створений згідно з вимогами Севільської стратегії.

 

М.Хом'як зазначив, що до біосферного резервату «Розточчя», який займає майже 75 тис. га, увійшли території природного заповідника «Розточчя», Яворівського національного парку, Регіонального ландшафтного парку «Равське Розточчя», орнітологічного заказника «Янівські чаплі», заповідного урочища «Немирів» та прилеглі території, які належать місцевим громадам і не є заповідними.

 

М.Хом'як зауважив, що із створенням біосферного резервату на Розточчі ми зобов'язані гармонізувати ідеї збереження природних комплексів та об‘єктів із збалансованим природокористуванням, сталим розвитком території.

        

 

Академік НАН України М. Голубець вручив сертифікат Міністру екології та природних ресурсів України М. Злочевському. Міністр екології та природних ресурсів України в свою чергу передав копії сертифікату голові Львівської облдержадміністрації М. Костюку і керівникам заповідних установ, території яких увійшли до біосферного резервату «Розточчя».

 

 

 

Довідка

29 червня 2011 року на 23-ій сесії Комісії МАБ ЮНЕСКО, яка проходила у м. Дрезден (Німеччина) було прийнято рішення про оголошення Біосферного резервату «Розточчя» загальною територією 74,8 тис. га та включення його до Всесвітньої мережі біосферних резерватів. Резерват створено як українську ділянку проектованого міжнародного українсько-польського біосферного резервату в регіоні Розточчя.

 Зараз в Україні існує вісім біосферних резерватів, всі вони – цілісні природоохоронні території.