У Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Львівській області під головуванням начальника Держуправління М.Хом'яка відбулася нарада щодо проблемних питань у галузі поводження з безпритульними тваринами та будівництва притулків для їх тимчасового перетримання та перевлаштування новим власникам. Участь у нараді взяли представники Держуправління, державних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій Львівщини.

 

 

У ході наради обговорювалися питання, пов’язані з неналежним поводженням з безпритульними тваринами, труднощами зі створення та облаштування притулків та роллю зоозахисних організацій у цьому процесі, про європейський досвід поводження з безпритульними тваринами та першочергові заходи щодо його впровадження в Україні.

 

Під час виступу начальник Держуправління ОНПС в Львівській області М.Хом'як акцентував увагу присутніх на перспективних напрямках державної політики у галузі поводження з безпритульними тваринами та неприпустимість жорстокого поводження з ними, наголосив на необхідності формування екологічного світогляду у сфері поводження з безпритульними тваринами серед суспільства, особливо з дітьми різного віку, а також звернув особливу увагу на необхідність співпраці усіх державних органів у галузі вирішення проблеми безпритульних тварин та необхідність оперативного реагування МВС України з метою попередження випадків та притягнення до відповідальності осіб, які жорстоко поводяться з безпритульними і домашніми тваринами.

 

М.Хом'як відзначив, що органи місцевого самоврядування не проводять на належному рівні роботу у галузі поводження з безпритульними тваринами, зокрема, маємо випадки їх навмисного знищення окремими комунальними підприємствами, фізичними особами. Відтак політика безвідповідальності окремих осіб спричиняє формування негативного іміджу України на міжнародному фоні, оскільки такі дії у більшості випадків ототожнюються з офіційною політикою держави.

 

За словами М.Хом'яка, необхідною умовою для вирішення питання щодо виділення коштів з фонду охорони навколишнього природного середовища на будівництво та облаштування притулків для утримання безпритульних тварин є врегулювання питання виділення земельних ділянок та наявність проектно-кошторисної документації.

 

Заслухавши виступи та обмінявшись думками, учасники наради прийняли відповідні рішення, одне з яких: Дрогобицькій, Трускавецькій та Бориславській міським радам та Львівській міській раді рекомендували до 15 травня визначитися з виділенням земельних ділянок для будівництва притулку та приступити до розробки відповідної проектно-кошторисної документації.