Оприлюднено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України щодо виконання зобов’язань України за Мінаматською конвенцією про ртуть
Міністерством економіки та довкілля України опубліковано для громадського обговорення проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Національного плану заходів з виконання зобов’язань, що випливають із членства України у Мінаматській конвенції про ртуть».
Метою документа є створення необхідних організаційних, інституційних та правових передумов для виконання Україною міжнародних зобов’язань у сфері запобігання забрудненню довкілля ртуттю та її сполуками.
Проєкт акта також спрямований на забезпечення подальшого наближення законодавства України до права Європейського Союзу, зокрема вимог Регламенту (ЄС) 2017/852 про ртуть. Підготовка Національного плану заходів є одним із кроків у межах реформи хімічної безпеки України та виконання міжнародних зобов’язань за Мінаматською конвенцією.
Розроблення Національного плану заходів передбачене Законом України «Про приєднання України до Мінаматської конвенції про ртуть», Законом України «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією», а також Національною програмою адаптації законодавства України до права Європейського Союзу (acquis ЄС), зокрема в межах Розділу 27 «Довкілля та зміна клімату».
Ознайомитися з текстом проєкту можна на офіційному вебсайті Міністерства за посиланням: https://lnk.ua/J8y4ogzZc
Як зазначив Володимир Корда, директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, проєктом акта передбачено не лише обмеження використання ртуті, а й формування чітких правил щодо її обігу, продукції, що містить ртуть, та ртутьвмісних відходів. Водночас це сприятиме наближенню українського законодавства до європейських вимог у сфері хімічної безпеки.





Залишити відгук
Хочете приєднатися до обговорення?Не соромтеся!