Проєкт з Львівщини став переможцем Програми «Горизонт-Європа»

Проєкт «Центр досконалості для розумного сільського господарства та циклічної біоекономіки на шляху до стійкого агропродовольчого сектора, що розширюється в країні (і за їх межами)» з Львівщини став переможцем  конкурсу проєктів Програми «Горизонт-Європа»

Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА взяв участь як партнер консорціуму у конкурсі проєктів Програми «Горизонт Європа» за конкурсом HORIZON-WIDERA-2023-ACCESS-07-01 «Excellence Hubs» із проєктним запитом «Центр досконалості для розумного сільського господарства та циклічної біоекономіки на шляху до стійкого агропродовольчого сектора, що розширюється в країні (і за їх межами)» («Excellence Hub for a Smart Agriculture and Circular Bioeconomy Towards a Sustainable Agrifood Sector in Widening Countries (and Beyond)» (AGRI-BIOCIRCULAR-HUB).  

За результатами конкурсу проєкт увійшов до переліку 11 переможців конкурсу, рекомендованих до фінансування, з-поміж 205 проєктних запитів.

AGRI-BIOCIRCULAR-HUB – це перша у своєму роді ініціатива, спрямована на створення мережі центрів передового досвіду світового рівня в секторах біоциркулярної економіки для сільського господарства.

До складу консорціуму входить 21 партнер з України, Польщі, Латвії, Іспанії та Бельгії. Координатором проєкту виступає Національний університет «Львівська політехніка». Тип проєкту – Coordination and Support Actions (Координація та підтримка дій). Реалізація проєкту запланована на 2025–2028 роки, загальна сума фінансування від Європейської Комісії становитиме майже 6,0 млн. євро.

 Оксана Війтик, т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, зазначила: «Проєкт має на меті об’єднати та розкрити потенціал трьох регіональних інноваційних екосистем у трьох країнах розширеного партнерства (Польща, Латвія та Україна), за підтримки однієї з провідних науково-експертних організацій ЄС у галузі – Університет Vic – Бета-технологічний центр, Іспанія. Створення міцних зв’язків між академічними колами, урядовими структурами, бізнесом та громадянським суспільством сприятиме вирішенню викликів зеленого переходу, поєднанню ефективності та продуктивності  в аграрному секторі, зберігаючи при цьому довкілля, біорізноманіття та природні ресурси».

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь