Львівщина на шляху до сучасної інфраструктури управління побутовими відходами

 В рамках реформи системи управління відходами, впровадження сміттєсортувальних ліній є невід’ємною частиною сучасної стратегії управління відходами. Цей процес дозволяє ефективно відділяти різні типи відходів, що, в свою чергу, полегшує їх подальшу переробку та утилізацію.

Так, нещодавно, у м. Новояворівськ Яворівського району запрацювала нова лінія сортування відходів МСЛ 1-50, яку закуплено за кошти резервного фонду держбюджету. Її потужність становить 50 тис. тонн у рік, що дасть змогу зменшити кількість захоронення відходів та відібрати вторинну сировину для повторного використання.

Львівська область вже зробила черговий крок у цьому напрямку, запустивши попередньо п’ять ліній для сортування відходів на полігонах у Самборі, Червонограді, Золочеві та дві лінії у Стрию.

Нагадаємо, що згідно з прийнятим євроінтеграційним Законом України «Про управління відходами», всі полігони в Україні до 1 січня 2030 року мають бути приведені у відповідність до європейських стандартів екологічної безпеки або закриті. Держава має передбачити сортування сміття ще на етапах збору, що дозволить відділити різнотипні відходи та налагодити їх переробку. Такий підхід спрямований на зменшення обсягів захоронення відходів та збільшення обсягів їх переробки.

Зокрема, у проєкті Національного плану управління відходами, закладено такі цільові показники: 

  • охоплення послугами з управління побутовими відходами 98% міського та 95% сільського населення – до 2033 року;
  • охоплення роздільним збиранням 100% великих міст, 95% міського та 70% сільського населення – до 2033 року;
  • зменшення обсягів захоронення побутових відходів до 30% – до 2030 року.

Оксана Війтик – т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації наголошує, що в рамках реформи, підприємства, які займаються обробленням відходів, повинні отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів. Для цього необхідно подати заяву до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, додавши до неї необхідні документи.  Видача, відмова у видачі, анулювання дозволу здійснюється  виключно в електронній формі через інформаційну систему управління відходами, що є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема».

Ознайомитися з порядком видачі, відмови та анулювання дозволу можна за посиланням: http://surl.li/olqbl

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь