+ 5 об’єктів природно-заповідного фонду на Львівщині

Унікальні пралісові ділянки загальною площею понад 378 га в межах філій «Славське лісове господарство» та «Самбірське лісове господарство» стали пралісовими пам’ятками природи місцевого значення.

За поданням Львівської обласної державної адміністрації сьогодні під час сесії Львівської обласної ради прийнято рішення про оголошення наступних природоохоронних об’єктів:

  • · пралісова пам’ятка природи місцевого значення «Валечнина-Бердо»;
  • · пралісова пам’ятка природи місцевого значення «Гостилівська»;
  • · пралісова пам’ятка природи місцевого значення «Під Плаєм»;
  • · пралісова пам’ятка природи місцевого значення «Терлівська»;
  • · парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків».

Надання природоохоронного статусу сприятиме забезпеченню належного природоохоронного режиму, підтримання екологічного балансу території, підвищення екологічної свідомості населення та дозволить обмежити діяльність, яка б могла пошкодити чи знищити довкілля, а відтак і зберегти його для майбутніх поколінь.

Також зазначаємо, що парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків», до формування якого свого часу долучилися знані міські садівники ХІХ ст Карл Бауер та Арнольд Рерінг, оголошено з метою збереження і відновлення ландшафтно-терапевтичного середовища, елементів ландшафтних композицій та вікових дендрологічних угруповань по вул. Кульпарківська у м. Львів.

Вдячні науковцям ГО «Дунайсько-Карпатська програма» та НУ «Львівська Політехніка», які провели обстеження нині заповіданих територій Львівщини і в порядку Закону України «Про природно-заповідний фонд України» долучилися до створення природоохоронних об’єктів.

 Оксана Війтик, т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, зазначає, що оголошення нових пралісових пам’яток природи та парк-пам’ятки садово-паркового мистецтва на Львівщині є важливим кроком у напрямку охорони довкілля та підтримання екологічної рівноваги. Завдяки зусиллям науковців, обласної державної адміністрації та підтримці обласної ради, ці території отримали природоохоронний статус, що сприятиме збереженню наших карпатських буково-ялицевих лісів та парку для прийдешніх поколінь. Сподіваюся, що такі ініціативи будуть підтримуватися і в майбутньому.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь