Будівництво каналізаційно-очисних споруд у с. Міженець Львівської області

У селі Міженець Добромильської громади звершується будівництво каналізаційно-очисних споруд, розпочате у 2019 році. Загальна кошторисна вартість проєкту складає 10,7 мільйонів гривень.

Основна мета проєкту – забезпечити очищення стічних вод до рівня, що відповідає гранично допустимим нормам. Планується організоване водовідведення каналізаційних стоків до очисних споруд шляхом прокладення самопливного каналізаційного колектора від існуючого колодязя на каналізаційні мережі до КНС, реконструкції існуючої КНС, будівництва напірного трубопроводу від КНС до очисних споруд каналізації.

На території очисних споруд збудовано приймальну та розподільчу камери,  установку повної біологічної очистки стічних вод продуктивністю 45 м3/добу, контактні резервуари та насосну станцію власних потреб, проведено реконструкцію мулових майданчиків та адміністративно – виробничого корпусу.

У 2024 році реалізація проєкту фінансується коштами обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 1,5 млн. гривень, та місцевого бюджету – 168,0 тис. гривень. Наразі будівельна готовність проєкту становить 87%. Залишилося провести благоустрій території та виконати пусконалагоджувальні роботи. Завершення природоохоронного заходу заплановано до кінця року.

«Завдяки реалізації проєкту буде забезпечено якісне водовідведення для понад 150 житлових будинків, у яких проживає близько 350 осіб, і трьох комунальних установ – школи, садочка та хоспісу. Та основним результатом буде припинення скиду неочищених стічних вод у річку Вирва, яка є притокою транскордонної річки Сян, забезпечено захист від забруднення водних ресурсів та джерел питного водопостачання» – зазначила Ганна Башта – заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь