Як отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами?

Дозвіл на викиди – це документ дозвільного характеру у сфері охорони атмосферного повітря, який надає право суб’єктам господарювання експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовин.

Отже, відповідно Закону України «Про охорону атмосферного повітря» встановлено вичерпний перелік документів необхідних для одержання дозволу на викиди. Механізм отримання регулюється Порядком проведення робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку суб’єктів господарювання, які отримали такі дозволи (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 №302 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.01.2023 №63).

Відтак, для отримання дозволу на викиди суб’єктам господарювання необхідно звернутись в ЦНАП м. Львова надавши заяву та пакет документів визначених статею 11-1 ЗУ «Про охорону атмосферного повітря»:

  • – документи, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин
  • – відомості, що підтверджують факт та дату опублікування в місцевих друкованих засобах масової інформації повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди
  • – відомості щодо наявності висновку з оцінки впливу на довкілля
  • – повідомлення облдержадміністрації про наявність або відсутність зауважень громадськості щодо видачі суб’єкту господарювання дозволу на викиди.

Детальніше можна ознайомитись за посиланнями: https://loda.gov.ua/services/admin/44004

https://deplv.gov.ua/dozvil-na-vykydy-zabrudnyuyuchyh-rechovyn-v-atmosferne-povitrya-staczionarnymy-dzherelamy-2/

Ганна Башта, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації зазначає, що отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин є важливим етапом у забезпеченні екологічної безпеки кожного підприємства. Отримавши дозвіл, підприємство зобов’язане дотримуватися всіх зазначених у ньому умов та не перевищувати встановлених нормативів викиди забруднюючих речовин. Дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, які надає Департамент – це важливий процес, який дозволяє врахувати інтереси бізнесу-держави-громадськості.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь