На Львівщині розпочалася заборона на вилов риби у період нересту

З 1 квітня по всій акваторії рибогосподарських водних об’єктів Львівської області, за винятком ділянок, на яких дозволено любительське рибальство з берега на умовах загального водокористування, розпочалася щорічна нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

Триватиме заборона на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) Львівської області у такі терміни:

  • в басейні річки Дністер із 1 квітня до 10 червня;
  • в басейнах річок Західний Буг, Сян та Стир із 1 квітня до 20 травня;
  • у всіх водосховищах, технічних водоймах із 1 квітня до 10 червня;
  • у придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) із 1 квітня до 30 червня.

Як інформують у Державній екологічній інспекції у Львівській області та Львівському рибоохоронному патрулі, в період нересту заборонено:

  • – проведення у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові та інші види робіт;
  • – добування піщано-гравійної суміші;
  • – розчищення русел річок, берегоукріплення;
  • – проведення змагань зі спортивного рибальства, підводне полювання;
  • -пересування плавучих засобів (човнів), крім суден спеціально уповноважених органів та державних органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів та у випадку надзвичайних потреб.

Т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Ганна Башта зазначила, що заборона добування водних біоресурсів у період нересту є надзвичайно важливим заходом для збереження рибних запасів та збалансованого функціонування екосистем водойм. Тому вжиття заходів для захисту нерестового періоду є вкрай необхідним, щоб забезпечити здоров’я рибних популяцій та стабільність рибальства у майбутньому.

З наказом «Про заборону добування водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області у період нересту» можна ознайомитися на сайті Львівського  рибоохоронного патруля за посиланням: http://surl.li/sdkqy  

Закликаємо не порушувати Правила любительського та спортивного рибальства, а у разі виявлення порушень в сфері рибальства та нерестової заборони, прохання телефонувати на «гарячу лінію» Львівського рибоохоронного патруля (066) 098-84-47. 

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь