Вплив пластику на навколишнє середовище: відповідальне споживання та альтернативні матеріали

Кожного року у світі виробляється понад 380 мільярдів кілограмів пластику, поряд з тим, лише 9% всього виробленого пластику переробляється, а решта стає відходами, які потрапляють у наші річки, океани та землі.

Пластик, який ми використовуємо щоденно, часто стає одним з основних джерел забруднення нашої планети. Його використання призводить до забруднення водойм, руйнування екосистем, і загрози для морських тварин та птахів, які можуть випадково споживати частинки пластику.  

Розклад пластику, в залежності від клімату та складу, може тривати від 450 до 1000 років.

Окрім того, нераціональне використання пластику може призвести до проблем зі здоров’ям людини – пластик може потрапляти в ланцюг живлення через споживання забруднених риб та морепродуктів, це може мати негативні наслідки через вплив токсинів, що містяться у пластикових матеріалах.

Щоб зменшити негативний вплив від нераціонального використання пластику, достатньо почати зі свого власного вибору. Варто використовувати більше багаторазових товарів, уникати пластикових пакувань, використовувати сітки для покупок та відмовлятись від одноразових пластикових предметів.

У світі існує багато альтернатив пластику, які можуть бути більш екологічно чистими, наприклад:

  • – біопластик – виготовляється зі старанно підібраних органічних матеріалів, таких як кукурудза чи цукрова тростинна. Він розкладається швидше та не має такого великого впливу на довкілля;
  • – паперові та картонні вироби можуть використовуватись замість пластикових упаковок та посуду;
  • – металеві та скляні контейнери є багаторазовими і стійкими до багатьох використань.

Як зазначає, заступниця директора департаменту Ганна Башта: «Масове використання пластику завдає шкоди навколишньому природньому середовищу. Кількість пластикових відходів, які кожен день потрапляють у екосистеми, стає проблемою глобального масштабу. Вибір альтернативних матеріалів пластику може значно зменшити негативний вплив на довкілля».

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь