Бережіть красу навколо!

Щовесни, на жаль, великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими рослинами . Первоцвіти вважають провісниками весни, та часто занесені до Червоної книги України рослини для когось є лише предметом фінансової вигоди

Відповідно до законодавства діє адміністративна відповідальність за знищення та продаж червонокнижних рослин. Просимо не продавати та не купувати ранньоквітучих, бо рівнозначну відповідальність несуть як продавець, так і покупець.

Отож, за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн (ч.1 статті 88-1).

Більше інформації про штрафи за незаконно зірвану червонокнижну рослину за посиланням: https://loda.gov.ua/news/94737

«Хочу закликати всіх берегти навколишнє середовище і залишати весняні квіти в їх природних ареалах, бо лише так вони милуватимуть око ще не одного покоління українців. Дуже часто ми чуємо аргумент, що квіти вирощені на присадибній ділянці. Наголошую, що навіть штучно вирощені види, які занесені до Червоної книги України не можуть бути предметом торгівлі. Не купуйте первоцвітів, не створюйте попиту!», – зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик

Нагадуємо, що ранньоквітучими рослинами Львівщини, які занесені до Червоної Книги України є цибуля Ведмежа (черемша), підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, рябчик шаховий, сон великий, сон розкритий.

 

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь