33,4 мільйони гривень екологічного податку сплатили до бюджету країни підприємства Львівщини

З початку року підприємства-забруднювачі Львівщини сплатили екологічний податок у сумі 33,4 мільйони гривень. З цієї суми 9,7 мільйони гривень було спрямовано до спеціального фонду обласного бюджету – обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Екологічний податок є загальнодержавним обов’язковим платежем, що справляється з фактичних обсягів викидів в атмосферне повітря, скидів у водні об’єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, а також з фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року. Цей податок розподіляється між державним, обласним та місцевими бюджетами, при цьому 45% йде до держави, 30% – до обласного бюджету, а решта 25% залишається на місцевому рівні.

Зібрані кошти спрямовуються до природоохоронних фондів та використовуються виключно для реалізації природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, спрямованих на збереження та охорону навколишнього природного середовища та боротьбу з забрудненням.

Оксана Війтик, т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів, наголошує на важливості своєчасної сплати екологічного податку суб’єктами господарювання, чия діяльність призводить до забруднення навколишнього середовища. Ці кошти мають цільове призначення та будуть використані для фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих ініціатив області, спрямованих на охорону природи, запобігання, зменшення та усунення забруднення навколишнього природного середовища.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь