126,3 мільйони гривень екологічного податку сплатили до бюджету країни підприємства-забруднювачі Львівщини

Функціонування країни у воєнному стані та подальше її відновлення у великій мірі залежить від надходжень коштів від сплати податків до бюджетів усіх рівнів.

До таких відноситься і екологічний податок, який по своїй суті є компенсацією підприємствами за забруднення, яке вони здійснюють своєю діяльністю та стимулює скорочення обсягів викидів забруднюючих речовин і формує у забруднювачів більш свідоме ставлення до природних ресурсів.

За 2023 рік підприємствами-забруднювачами Львівщини до зведеного бюджету сплачено екологічний податок у сумі 126,3 мільйони гривень, з яких 39,4 мільйони гривень зараховано до спеціального фонду обласного бюджету – обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Хочемо наголосити, кошти екологічних фондів мають цільове призначення та можуть використовуються виключно на виконання проєктів, які відповідають Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року №1147 (із змінами).

«Завдяки проведеній роботі департаменту екології забезпечено перевиконання плану надходжень до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2023 році на 19 %. За рахунок надходжень до обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2023 році було реалізовано 14 природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів на території Львівської області, пов’язаних з охороною навколишнього природного середовища, запобіганням, зменшенням та усуненням забруднення навколишнього природного середовища» – зазначає заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Ганна БАШТА.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь