У місті Турка завершують роботи з укріплення берегів річки Літмир

Завершується реалізація проєкту «Розчистка та берегоукріплення русла річки Літмир в м. Турка Самбірського району Львівської області».

Головною метою природоохоронного заходу є захист від шкідливої дії вод річки Літмир (бокової ерозії), покращення та підтримання сприятливого гідрологічного та санітарного режиму річки в межах вулиць Середня, Січових Стрільців, Шевченка міста Турка шляхом проведення руслорегулюючих та берегоукріплюючих робіт.

Загальна кошторисна вартість будівельних робіт становить 1,9 млн. грн. Роботи проводилися за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 1,58 млн. грн. та коштів місцевого бюджету – 344,472 тис. грн.

Роботи виконувалися на трьох ділянках, проведено розчистку відмілин в руслі річки на довжині 1 км, збудовано правобережну підпірну стінку висотою 2,23 метри (вул. Шевченка) на довжині 27 метрів, збудовано лівобережну підпірну стінку висотою 2,73 метри протяжністю 15 метрів від берегової опори мостового переходу до берегової опори пішохідного мосту через річку Літмир до 6,6 метри у напрямку лівого берега та збудовано лівобережну підпірну стінку висотою 1,73 метри протяжністю 27 метрів у місці різкого повороту русла річки.

Оксана Війтик, т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, зазначає «Річка Літмир протікає практично через центральну частину міста Турка – через звуження русла річки, під час проливних дощів нерідко бувають паводки, річка виходить з берегів та підтоплює частину міста. Завдяки проведенню комплексу робіт з розчищення та укріплення берегів буде припинено бокову ерозію берегів, захищено від підтоплення 179 домогосподарств та попереджено забруднення вод р. Літмир, яка є притокою р. Яблунівка басейну Стрия».

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь