Відбулася робоча зустріч щодо впорядкування природоохоронних об’єктів в межах Яворівської територіальної громади

Сьогодні під головуванням в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Оксани Війтик відбулася робоча зустріч під час якої обговорили перспективи розвитку та сталого використання об’єктів природно-заповідного фонду Немирівського старостинського округу Яворівської територіальної громади.

В межах округу розташовані об’єкти природно-заповідного фонду, які створено рішенням Львівського облвиконкому від 09.10.1984 № 495 для збереження цінних природних комплексів курорту «Немирів», зокрема:

  • –    заповідне урочище місцевого значення «Немирів» загальною площею 276 га;
  • –   ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Віковий дуб» площею 0,05 га;
  • –    гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело № 1 курорту “Немирів”» площею 0,2 га;
  • –    гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело № 2 курорту “Немирів”» площею 0,2 га;
  • –   гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело № 3 курорту “Немирів”» площею 0,2 га;
  • –   гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело № 5 курорту “Немирів”» площею 0,2 га;
  • –   гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Джерело № 6 курорту “Немирів”» площею 0,2 га;
  • –    парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк курорту “Немирів”» площею 26,0 га.

В 2018 році з метою впорядкування об’єктів ПЗФ з фонду ОНПС було виділено кошти для розробки землевпорядної документації з винесення меж в натуру, станом на сьогодні зареєстровані обмеження щодо використання гідрологічних пам’яток природи місцевого значення у смт.Немирів.

В обговоренні пропозицій про розвиток та функціонування природоохоронних об’єктів також взяли участь представники Яворівської міської ради, Яворівської райдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Львівській області, філії «Рава-Руське лісове господарство» ДП «Ліси України» та Санаторій «Прикордонник – Немирів»

Оксана Війтик, т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів, підсумувала робочу зустріч та запропонувала підготувати необхідний пакет документів для впорядкування парк-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк курорту “Немирів”» для наступного винесення його меж в натуру та розробити проєкт ревіталізації та реконструкції Парку для ефективного його використання з метою оздоровчо-рекреаційних потреб.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь