Актуальна інформація про якість поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну

Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну у жовтні проведено черговий моніторинг якості поверхневих вод в межах української частини басейну р. Вісла.

Моніторинг проводився на 23-х затверджених пунктах спостережень, а саме на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу та 6-ти – в межах суббасейну Сяну. 

Аналізи якості води включали визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води (у т. ч. вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів).

Найнижча якість води виявлена:

– у р. Полтва – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, пестицидів, галогенопохідних вуглеводнів;

– у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтва – за вмістом органічних і біогенних речовин;

– у р. Свиня (нижче м. Жовква) – за вмістом органічних, біогенних речовин та поліароматичних вуглеводнів;

– у р. Марунька (нижче м. Винники), р. Малехівка (с. Малехів), р.Золочівка (нижче м. Золочів) за вмістом органічних та біогенних речовин.

Порівняно з попереднім звітним періодом (вересень 2023 року) погіршилася якість води в р. Полтва та в р. Західний Буг нижче її гирла, а також у р. Рата, р. Мощанка, р.Блех та в Кийському потоці. Суттєво підвищився вміст пестицидів у р. Західний Буг на ділянці м. Сокаль – с.Амбуків та концентрації поліароматичних вуглеводнів у р. Свиня.

Зауважимо, що на хімічний склад та якість води окрім антропогенного навантаження  мають вплив також і гідрометеорологічні чинники, зокрема кількість опадів.

Найкраща якість води спостерігалася р. В’яр (Вігор).

Водночас, як зазначає т.в.о. директора департаменту Оксана Війтик, для покращення якості води необхідні активні кроки у вирішенні проблеми забруднення річок стічними водами. Реалізація заходів з будівництва/реконструкції очисних споруд  та каналізування населених пунктів області забезпечить усунення забруднення неочищеними стічними водами річок, що у свою чергу покращить їх якість води.

Всі результати вимірювань пунктів спостереження масивів поверхневих вод оприлюднюються в системі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України  за посиланням: http://monitoring.davr.gov.ua/

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь