Облаштовано гірський прихисток у НПП «Сколівські Бескиди»

У національному природному парку «Сколівські Бескиди» облаштували гірський прихисток в пам’ять пластуна Тараса Гаврилишина,  (пластовий курінь «Чорноморці»), який загинув при звільненні Херсонської області під час повномасштабного вторгнення рф в Україну. Його мрією і останнім проханням, яке озвучив побратимам, було спорудження колиби біля верхів’ я гори Парашки, щоб якомога більше охочих могли насолодитися красою Карпатських гір та зоряного неба.

ЛММГО «Станиця Львів» ПЛАСТУ національної Скаутської організації України реалізувала волонтерський проєкт, у рамках якого споруджено гірський прихисток. Щоб втілити цю ідею, збирали кошти серед волонтерів, активістів, проводили благодійні розпродажі. Значну частину вартості покрили пластуни з діаспори, зокрема зі США, а також родина захисника.

Тимчасова споруда розташувалася на території державного підприємства «Сколівський військовий лісгосп», яка входить до складу національного природного парку «Сколівські Бескиди», одним з основних завдань якого є створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах.

Прихисток облаштовано на перетині промаркованих та внесених до відповідних реєстрів туристичних маршрутів на гору Парашка, зокрема це маршрут № 504 «Коростів-Красне-Парашка», маршрут № 13 «Сколе-Парашка», маршрут № 5044 «Монастир – Парашка», маршрут; 5046 «Корчин-водоспад Гуркало-Парашка».

Споруда буде використовуватися для безпеки туристів, обігріву, перепочинку, в крайньому випадку, вимушеного нічлігу, надання медичної допомоги. Прихисток буде загальнодоступний, ним зможуть безоплатно     скористатися всі охочі мандрівники. До річниці з дня народження захисника планується закупити мобільний телескоп та інші речі для організації астрономічних спостережень.

«Цей проєкт був підтриманий департаментом екології та природних ресурсів, оскільки абсолютно відповідає місії парку. Зважаючи на те, що в гори йдуть як досвідчені мандрівники, так і першопрохідці, які не завжди здатні передбачити виклики, що виникають під час походів, то завдяки таким прихисткам  вдасться уникнути неприєних ситуацій, навіть можна врятувати життя. Але найважливіше, що вдалося реалізувати мрію захисника України, пластуна Тараса Гаврилишина», зазначає т.в.о. директора департаменту Оксана Війтик.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь