Актуальна інформація про якість поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну

Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну у вересні проведено черговий моніторинг якості поверхневих вод в межах української частини басейну р. Вісли.

 Моніторинг проводився на 23-х затверджених пунктах спостережень, а саме на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу та 6-ти – в межах суббасейну Сяну. 

 Аналізи якості води включали визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води (у т. ч. вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів).

 Найнижча якість води виявлена:

  •  – у р. Полтва – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, пестицидів;
  • – у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтва – за вмістом органічних і біогенних речовин;
  • – у р. Західний Буг поблизу с. Забужжя Сокальської міської ради – за вмістом пестицидів;
  • – у р. Малехівка (с. Малехів), р. Марунька (нижче м. Винники) та  р.Свиня (нижче м. Жовква) – за вмістом органічних та біогенних речовин.

Порівняно з попереднім звітним періодом (серпень 2023 року) покращилася якість води в р. Рата, р. Мощанка, р. Блех, Кийському потоці та в р. Західний Буг на ділянці м. Кам’янка-Бузька – с. Старий Добротвір. За цей період погіршилася якість води в р. Свиня, р. Завадівка, а також у р.Західний Буг у пунктах моніторингу «м.Сокаль», «с.Літовеж» і «с.Забужжя».

Найкраща якість води спостерігалася р. В’яр (Вігор).

 Як зазначає т.в.о. директора департаменту Оксана Війтик, проведення моніторингу поверхневих вод є важливим інструментом для забезпечення сталого використання та охорони водних ресурсів, збереження природного середовища, забезпечення безпеки громадян, а також для вивчення впливу змін клімату на гідрологічний цикл.

 Зазначаємо, що всі результати вимірювань пунктів спостереження масивів поверхневих вод оприлюднюються в системі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України» на сайті Держводагентства України  за посиланням: http://monitoring.davr.gov.ua/

 

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь