Тривають роботи з реалізації проєкту «Реконструкція головної каналізаційної насосної станції в с. Добряни Стрийського району Львівської області»

Головна каналізаційна насосна станція в с. Добряни, введена в експлуатацію ще в 1977 році, за цей час вона застаріла та виснажила свої ресурси, на трубопроводах часто утворюються витоки, технологічне обладнання морально та фізично зношене і потребує заміни,

Основна ідея проєкту «Реконструкція головної каналізаційної насосної станції в с. Добряни Стрийського району Львівської області» полягає у забезпеченні якості та надійності роботи системи водовідведення, недопущенні забруднення неочищеними стічними водами навколишнього природного середовища. В результаті впровадження проєкту буде проведено заміну насосного обладнання на сучасне енергоефективне, що в свою чергу дасть можливість надійно перекривати надходження стоків і недопущення затоплення при аварійних ситуаціях. Також буде замінено напірні трубопроводи протяжністю 2,44 км. Виконання робіт дозволить забезпечити якісною системою водовідведення 20 промислових підприємств, 6 медичних та 33 освітні заклади, інші установи та організації міста, а також 63 тис. населення міста Стрия та 2 тис. населення с. Добряни.

Загальна кошторисна вартість будівельних робіт становить 43,4 млн. гривень. У цьому році роботи виконуються за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища  – 10,0 млн. гривень та інших джерел – 4,28 млн. гривень. Станом на сьогодні виконано земляні роботи, придбано матеріали та прокладено понад 800 метрів трубопроводів. Загалом проєкт заплановано завершити у 2024 році.

Оксана Війтик – т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, зазначає: «Реалізація цього проєкту є важливою для стабілізації екологічної ситуації в регіоні.  Нове сучасне обладнання гарантуватиме якісне транспортування стоків, буде унеможливлено потрапляння нечищених стоків в грунт, припинено затоплення прилеглої до каналізаційних очисних споруд території надлишковим намулом і його скид у ріку Стрий, що призведе до зменшення негативного впливу неочищених зворотних вод на якість води річок Стрий і Дністер».

 

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь