Відбулася онлайн зустріч «Презентація проміжних результатів з адаптації до зміни клімату проєкту APENA 3

Експерти проєкту APENA 3 вже певний час працюють над розробкою стратегії протидії кліматичним змінам в рамках Компоненту 3 проєкту технічної допомоги «Посилення спроможності регіональних та місцевих органів влади для впровадження та застосування законодавства ЄС у сферах захисту навколишнього середовища, протидії кліматичним змінам та розвитку інфраструктурних проєктів».

Відтак з метою посилення протидії кліматичним змінам вчора, 28.08.2023, фахівці проєкту APENA 3, який реалізується за підтримки European Union in Ukraine, поділились проміжними результатами своєї роботи, зокрема оцінкою вразливості соціально-економічних секторів до зміни клімату на прикладі Івано-Франківської області, та озвучили прогнози змін клімату в майбутньому і як це може вплинути на різні сектори економіки країни в цілому.

         Варто зазначити, що за даними досліджень за останні роки температура повітря невпинно зростає і ознаки зміни клімату стають більш очевидними та незворотніми. На теперішній час адаптація до зміни клімату є одним з надважливих  питань, що має вплив на розвиток не тільки окремого регіону, але й для економічного  і соціального розвитку всієї країни. 

Як зазначила Оксана Війтик, т.в.о директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, отримані результати будуть використані при підготовці стратегічних документів з адаптації до зміни клімату на регіональному та місцевому рівнях, адже питання зміни клімату та адаптацію до неї необхідно врахувати у планах повоєнного відновлення, і про це слід говорити вже сьогодні.

Нагадуємо, ще до повномасштабного російського вторгнення Львівська область стала однією з трьох (ще Миколаївська та Івано-Франківська області), яким буде надана міжнародна технічна допомога з підготовки обласних стратегій з адаптації до зміни клімату. Наступні дослідження кліматичних змін відбудуться на Львівщині, результати щодо Миколаївщини були представлені у травні цього року.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь