Збереження видів, які занесено до Червоної книги України – одна з основ нашого майбутнього

Нещодавно українськими науковцями: Володимиром Баточенком та Віктором Мельником, виявлено зростання рідкісного виду Червоної книги України – еритронія європейського (Erythronium dens-canis L.), в межах філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України».

Еритроній собачий зуб – це багаторічна трав’яниста і цибулинна рослина з родини лілієвих, яка занесена до Червоної книги України з природоохоронним статусом: рідкісний. Квітки одиночні, рожевувато-фіолетові. Розмножується насінням і цибулинами.

 «Раніше, коли передгір’я Карпат ще були вкриті дубовими лісами, ця рослина займала більші площі. Сьогодні є відомі лише 10–12 острівців, де вона зростає, тому цей вид занесений до Червоної книги України. Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації готує подання проєкту створення ботанічного заказника «Мокрий діл» у Львівську обласну раду, для прийняття відповідного рішення депутатами про створення природоохоронного об’єкта,» – повідомляє т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Оксана Війтик.

 Територія Львівщини – багата природними ресурсами, в її межах нараховується 413 об’єктів природно-заповідного фонду площею 181,6 тис га, а в часі війни Львівською обласною радою, за поданням Львівської обласної військової адміністрації, прийнято рішення про створено ще 10 об’єктів природно-заповідного фонду на площі понад 1600 га.

 Оксана Війтик також зазначила, що департаментом вже отримано попередні погодження постійного лісокористувача (ДП «Ліси України») щодо створення ботанічного заказника місцевого значення «Мокрий діл» на площі 21,8 га в межах філії «Золочівське лісове господарство» ДП «Ліси України».

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь