Актуальна інформація про якість поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну

Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну у травні проведено черговий моніторинг якості поверхневих вод в межах української частини басейну р. Вісли.

Моніторинг проводився на 23-х затверджених пунктах спостережень в межах української частини басейну р. Вісли, а саме на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу та 6-ти – в межах суббасейну Сяну.

Найкраща якість води спостерігалася в р. Завадівці, яка протікає в межах Яворівського району Львівської області.

Також за результатами аналізів виявлено високі концентрації фізико-хімічних та хімічних показників якості води:

  • у р. Полтві – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, галогенопохідних вуглеводнів, пестицидів тощо;
  • у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;
  • у р. Малехівці в с. Малехів – за вмістом органічних та біогенних речовин;
  • у р. Маруньці нижче м. Винники – за вмістом органічних та біогенних речовин;
  • у р. Свині нижче м. Жовква – за вмістом органічних та біогенних речовин.

Порівняно з попереднім звітним періодом (квітень 2023 року) погіршилася якість води в р. Полтві (с. Кам’янопіль), р. Маруньці (м. Винники), р. Вишні (м. Мостиська, с. Черневе), а також у створах «с. Старий Добротвір»,  «с. Літовеж», «с.Забужжя» на р. Західний Буг.

Однак, порівняно з попереднім звітним періодом покращилася якість води в пунктах спостережень «р. Рата – с. Межиріччя», «Кийський потік – с. Нестаничі», «р. Західний Буг – с. Амбуків».

Якість води в інших пунктах спостережень суттєво не змінилася.

Зазначимо, що моніторинг якості поверхневих вод Львівської області проводиться щомісячно Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну та є складовою частиною державної системи моніторингу довкілля. Згідно програми державного моніторингу, в межах української частини басейну р. Вісли знаходиться 8 пунктів спостереження на транскордонних ділянках та один створ – в місці питного водозабору.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь