Актуальна інформація про якість поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну

Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну у березні проведено черговий моніторинг якості поверхневих вод в межах української частини басейну р. Вісли.
Моніторинг проводився на 23-х затверджених пунктах спостережень, а саме на 17-ти створах суббасейну Західного Бугу та 6-ти – в межах суббасейну Сяну.

Аналізи якості води включали визначення фізико-хімічних та хімічних показників якості води (у т. ч. вмісту органічних і біогенних речовин, пестицидів, важких металів, поліароматичних і галогенованих вуглеводнів, алкілфенолів, трихлорбензолів, медикаментів).

За результатами аналізів найнижча якість води виявлена:

  • – у р. Полтві – за вмістом розчиненого кисню, органічних, біогенних речовин, СПАР, галогенопохідних вуглеводнів, важких металів, пестицидів тощо;
  • – у р. Західний Буг нижче гирла р. Полтви – за вмістом органічних і біогенних речовин;
  • – у р. Маруньці нижче м. Винники – за вмістом органічних та біогенних речовин;
  • – у р. Свині нижче м. Жовква – за вмістом органічних та біогенних речовин;
  • – у р. Малехівці (с. Малехів) – за вмістом органічних, біогенних речовин та поліароматичних вуглеводнів.

Порівняно з попереднім звітним періодом (лютий 2023 року.) погіршилася якість води у р. Полтві (с. Кам’янопіль), р. Маруньці (м.Винники), р. Блех (с. Грушів) та на ділянках м. Сокаль – с. Літовеж і м. Устилуг – с. Забужжя на р. Західний Буг.
Покращилася якість води в р. Вишні (м. Мостиська, с. Черневе), р. Раті (с. Межиріччя), р. В’яр (с. Підмостичі), р. Малехівці (с. Малехів) та в пункті спостережень «р. Західний Буг – с. Старий Добротвір».

Якість води в інших пунктах споcтережень суттєво не змінилася.

Зазначимо, що моніторинг якості поверхневих вод Львівської області проводиться щомісячно Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну та є складовою частиною державної системи моніторингу довкілля. Згідно програми державного моніторингу, в межах української частини басейну р. Вісли знаходиться 8 пунктів спостереження на транскордонних ділянках та один створ – в місці питного водозабору.

Принагідно нагадаємо, що на сайті ЕкоЗагроза (http://surl.li/fpqyb) працює безкоштовна послуга – моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів за хімічними показниками, де відображається інформація щодо оцінки води у визначених пунктах спостережень.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь