Плюс чотири об’єкти ПЗФ на Львівщині

Депутати Львівської обласної ради підтримали рішення щодо створення чотирьох ботанічних пам’яток природи місцевого значення. Прийняті рішення дозволять обмежити діяльність яка б могла пошкодити чи знищити їх, а відтак і зберегти для майбутніх поколінь.

Зокрема, ботанічними пам’ятками місцевого значення оголошено:

 • – «Сихівський дуб» у місті Львові з метою збереження екземпляра дуба звичайного віком орієнтовно 180 років, який має особливу біологічну, культурну, естетичну цінність та важливе екологічне значення.
  Необхідність надання статусу ботанічної пам’ятки природи дереву підтвердили науковці відділу дендрології Ботанічного саду Львівського національного університету імені Івана Франка та кафедри містобудування Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка».
 • – «Сосна графів Вишневських» у місті Червоноград. Дерево породи «сосна чорна» віком понад 100 років, яке має історичне значення та входило до території палацово-паркового комплексу Потоцьких (у той час Вишневських). Заповідний об’єкт розташований в межах Червоноградської міської ради на території стадіону «Гірник».
  Обґрунтування щодо створення пам’ятки природи підготували науковці кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Національного лісотехнічного університету України.
 • – «Група дубів звичайних» та «Вікові дуби в урочищі «Великий», які знаходяться в межах Дрогобицької територіальної громади у селі Медвежа.
  Ці природоохоронні об’єкти створено без вилучення у землевласника/землекористувача з метою збереження та охорони вікових дубів породи «дуб звичайний»:
  • «Група дубів звичайних» – це 6 дерев віком близько 140-150 років.
  • «Вікові дуби в урочищі «Великий» – це 2 дерева віком 230-240 років.
  Обґрунтування щодо створення ботанічних пам’яток природи у селі Медвежа підготували науковці кафедри екології та географії Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Нагадаємо, що створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду – це ще один спосіб збереження вікових дерев, яких, на жаль, з кожним роком, в силу різних обставин, залишається все менше.

 

на фото – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення “Сихівський дуб” у м.Львів.

 

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь