Дендропарк у Годині

Земля – основне національне багатство, використання якої потребує правильного обробітку та вжитку.

Власна земельна ділянка Любомира Калагурка, яка не була придатна для ведення сільського господарства у с. Годині, що на Яворівщині, стала місцем, де у 2001 році на площі 6 га з метою фітомеліорації земель заклали дендропарк.

Відтак, за словами пана Любомира, кожної весни на території закладеного дендрологічного парку підсаджується близько 2000 саджанців хвойних порід (ялина, ялиця, модрина), а у 2022 році і 40 саджанців дугласії.

Станом на сьогодні на території дендропарку налічується близько 160 видів дерев та чагарників, зокрема, ростуть горіх ведмежий, горіх сірий, каштан їстівний, павловнія, секвоядендрон гігантський та інші. Також можна побачити і рідкісні види рослин: тис ягідний, модрина польська, сосна кедрова європейська, бузок угорський, лілія лісова, любка дволиста, зозулинець дрібнокрапчастий.

Любомир Калагурко, який посадив не одне дерево, радий, що за такий короткий період часу вдалося сформувати лісове середовище, яке сприятливе для проживання тих, хто потребує опіки, адже цьогоріч своє гніздо звив шуліка чорний (Milvus migrans), якого віднесено до Червоної книги України з природоохоронним статусом вразливий..

Володимир Діяк, начальник управління охорони природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів зазначає, що Дендропарк у Годині – чудовий приклад землевпорядкування, коли людина разом з природою за одне.

Дендропарк у с.Годині – місце, де цікаво як школярам так і представникам науки, бо місцеві жителі проводять екскурсії, а науковці здійснюють дослідження. Детальніше щодо проведення просвітницьких заходів можна дізнатися за номером телефону 0677150730 (Любомир Калагурко).

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь