Важлива інформація для підприємців щодо перевезення відходів Зеленого переліку через державний кордон

У зв’язку з воєнним станом в державі та повномасштабне вторгнення росії наразі ускладнене проведення лабораторних досліджень відходів з метою їх перевезення за Зеленим переліком.

Тому, при поданні документів для отримання висновку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо того, чи підпадають відходи до Зеленого переліку відходів, які є об’єктом експорту або імпорту, можуть використовуватися звіти акредитованих лабораторій, які мають право проводити необхідні дослідження відповідно до ISO/ІЕС 17025:2017.

Міндовкілля звертає увагу, якщо звіт лабораторії складено іноземною мовою, окрім оригіналу потрібно подати і його переклад на державну мову, офіційно завірений відповідно до вимог пункту 5.26 ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів».

Нагадуємо, що до Зеленого переліку включено певні види відходів металів та металовмісні відходи, необроблені види пробкової та іншої деревини, сільськогосподарського та харчового виробництв, паперу, хутра, вичиненої шкіри або композиційної шкіри, деякі види гумових відходів тощо.
Загалом перелік містить 127 видів, зазначених у переліку В Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням.
Детальніше про зелений перелік відходів у Постанові КМУ від 13.07.2000 № 1120 за посиланням: https://cutt.ly/VGELcaZ.
Пам’ятаємо, що заявники несуть персональну відповідальність за подання недостовірних даних.

З переліком документів, необхідних для отримання адміністративної послуги можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/xGEJLV6

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь