Постійна комісія з питань екології Львівської обласної ради підтримала створення ППСПМ «Кульпарків» у м.Львів

Сьогодні, 24.01.2022, відбулося виїзне засідання Постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради.

Під час зустрічі депутати спільно з науковцями НУ «Львівська Політехніка» та представниками галузі оглянули територію проєктованого парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків» у м.Львів.

Участь у роботі комісії взяв директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник, який зазначив, що це унікальний парк в межах м.Львова, до формування якого свого часу долучилися знані міські садівники ХІХ ст Карл Бауер та Арнольд Рерінг, який, беззаперечно, повинен отримати статус парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Депутатський корпус Постійної комісії спільним рішенням підтримав внесення на розгляд сесії питання щодо створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків» площею 16,22 га.

Територія проєктованого до заповідання об’єкту є єдиним прикладом медичного закладу в Україні, який побудовано відповідно до ідеї «міста-саду» Е.Говарда, принципом якої є закладення комфортних дільниць поза межами інтенсивно забудованого, індустріального міста, найчастіше у формі вулиць із вілловою забудовою, саме таке планування отримало поважну підтримку у колах медиків, які вбачали у містобудівній ідеї високі терапевтичні якості новоствореного середовища.

Водночас зазначаємо, що створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків» вже підтримали депутати Львівської міської ради, які ухвалою від 25.03.2021 № 366 надали згоду на створення об’єкта природно-заповідного фонду.

 

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь