Про роботу першого дня Національного Форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»

23 жовтня 2021 року розпочав роботу дводенний національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

Ключовою темою Форуму 2021 року є Екологічно дружні технологічні рішення для місцевих громад щодо поводження з відходами.

До участі в роботі першого дня форуму долучився директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник.

Руслан Гречаник зазначив, що для впровадження Регіональних планів управління відходами необхідно прийняття рамкового законопроєкту «Про управління відходами» та Порядку погодження та затвердження Регіональних планів управління відходами.

Учасники форуму підтримали Руслана Гречаника у висловлюваннях, що для реалізації природоохоронних ініціатив і проєктів, та для сприяння залученню інвестицій у сферу перероблення відходів, необхідна муніципальна гарантія щодо реалізації екологічно дружніх, ресурсо- та енергоефективних технологій і створення відповідної тарифної політики в громадах.

Також одним з підсумків першого дня роботи форуму є те, що належне фінансування заходів з управління відходами на місцевому рівні можливе лише при внесенні зміни до Бюджетного кодексу України в частині відновлення нормативів розподілу коштів від сплати екологічного податку, які були до 2018 року, та збільшити надходження до спеціального фонду обласного бюджету, а саме: встановити такі нормативи розподілу коштів екологічного податку, у тому числі, за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення.

Форум організований Всеукраїнською екологічною лігою за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь