У Стрийському районі відбудеться «Велопробіг дружби»

31 липня на території чотирьох громад Львівщини відбудеться «Велопробіг дружби», який має на меті протестувати новий туристичний маршрут.

Мандрівка на велосипедах тестуватиме новий регіональний туристичний екомаршрут «Шляхами білих хорватів» та охоплюватиме території РЛП «Стільське Горбогір’я», Розвадівської, Миколаївської, Тростянецької та Новороздільської територіальних громад, де, згідно з науковими дослідженнями, впродовж VII-XIV століть проживали білі хорвати.

Загальна протяжність маршруту – 50 км.

Шлях велопробігу охоплює 11 локацій.

Маршрут має широкий екологічний контекст і покликаний познайомити місцевих мешканців та гостей громад із природними пам’ятками, пам’ятками археології, геології та іншими цінними об’єктами Львівщини. Велопробіг присвячений міжнародному Дню дружби, який у багатьох країнах світу щорічно відзначають 30 липня – зазначає в.о.директора РЛП «Стільське Горбогір’я Андрій Жила в адміністрації РЛП «Стільське Горбогір’я».

Додаткову інформацію про захід можна отримати у свікоординатора велопробігу Тараса Шарана за номером телефону 0 (67) 455 24 27.

_________________

Співорганізаторами заходу є Розвадівська сільська ТГ, Миколаївська міська ТГ, Тростянецька сільська ТГ, Новороздільська міська ТГ, КЗ ЛОР «Спеціальна адміністрація регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір‘я» та БФ «Спадщина.UA».

Інформаційну підтримку велопробігу надають департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації та управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації

Локації веломаршруту:

 • Заказник «Стариці Дністра» (між селами Крупське та Верин) – унікальна лівобережна ділянка заплави Дністра з численними заболоченими старицями та з незамерзаючими джерелами, луками і заплавними лісами.
 • Веринський дуб (с. Верин). Один із найдавніших в Україні дубів, що має вік понад 1000 років, росте на території Храму святого Архистратига Михаїла у селі Верин. Обхват дерева — 8,50 м, висота – 18 м.
 • Миколаївська фортеця (Язичницькі храми в урочищі Лиса гора) (м. Миколаїв). Комплекс, частина якого, належить до території історико-архітектурного заповідника “Стільське Городище”.
 • Відслонення тортонських пісковиків із скупченням викопної тортонської фауни (с. Тростянець). Геологічна пам’ятка природи місцевого значення, яка розташована на території Стрийського району Львівської області, при західній частині села Тростянець. Площа пам’ятки — 12 га. Відслонення простягається майже на 200 м із заходу на схід уздовж автомагістралі в напрямку села Стільсько.
 • Комплексна пам’ятка природи «Стільська» (між селами Стільсько та Ілів). Входить до регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я» та території історико-архітектурного заповідника «Стільське Городище». На території пам’ятки також розташована частина Стільського городища. Приблизна дата заснування містечка — VIII-X століття.
 • Вихід скельних порід у с. Дуброва – об’єкт, який входить до регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я», це поверхня із виходами мергелів, крейди, вапняків, пісковиків тощо, які утворені в субліторалі тропічного моря, що існувало в часовому проміжку від 13,8 до 15,5 млн років тому.
 • Камінь Дирявець («Столовий камінь», «Храм Сонця») та печерний комплекс біля нього (с. Дуброва). Об’єкт до входить до РЛП «Стільське Горбогір’я» та історико-культурного заповідника «Стільське Городище». Біля «Дирявця» розташоване скелясте утворення з кімнатами-печерами.
 • Капличка борцям за волю України (с. Дуброва). Збудована у 2007 році в місці активної діяльності УПА та ОУН, в пам’ять про події які відбувалися на цій території з 1942 по 1954 рік (час визвольних змагань). Архітектором каплиці став Андрій Величко.
 • Озеро «Барвінок» (Новий Розділ). Водойма утворена в результаті перекриття дамбою річки Барвінки у 60-х роках минулого століття. Довжина озера — 2-3 км, глибина – 3-8 метрів, є й місця із впадинами до 9 метрів. Водойма з трьох сторін оточена лісом.
 • Палац Жевуських-Лянцкоронських та прилеглий до нього парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва ХІХ століття (смт Розділ). Будівля має статус пам’ятки архітектури XVIII-ХІХ ст. Збудував її дідич Міхал Юзеф Жевуський близько 1740 року. Назвав маєток на честь другої дружини Францішки з Цетнерів. Будівля була оточена розкішним ландшафтним парком, який почали впорядковувати ще на початку ХVІІІ ст. У побудові резиденції взяли участь тогочасні митці: архітектор Бернард Меретин, скульптор Ян Гетнер, маляр Шимон Яремкевич. Наступними власниками маєтку стали Лянцкоронські. Після Другої світової війни до 2004 року на території палацу функціонував санаторій.
 • Історична будівля “Стара Школа” (смт Розділ). Проєкт «Стара школа» – це експериментальна ініціатива, завдяки якій вже зовсім скоро занедбана споруда школи, яка функціонувала 1905 року, в історичному центрі Роздолу отримає життя як нова туристична локація регіону.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь