Пакет з пакетами: міфи про економність та зручність

Пакет з пакетами став звичним для багатьох українських родин. Це нібито зручно, економно та ще й екологічно. І поки люди вірять у цю легенду, пакет з пакетами захоплює все більшу площу в оселях, стає невід’ємною частиною інтер’єру. А за розміром накопиченого іноді навіть перевищує обсяги сміття, які продукує сім’я щодня – зазначають у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Міф 1. Пакет з пакетами – це зручно. Сумнівне твердження, адже складені у декілька разів екоторбинки, набагато компактніші. Вони легко помістяться на одній полиці у шафі. А ще їх можна покласти у кишеню, залишити, про всяк випадок, в машині чи носити з собою у сумочці. Згадайте, скільки разів ви забували взяти свої збережені пластикові пакетики до магазину? Здається, ви більше приносите їх додому, ніж повторно використовуєте.
Міф 2. Пакет з пакетами заощадить кошти. Одна багаторазова торбинка прослужить щонайменше 3-4 роки. За цей час вона замінить використання 600 пластикових пакетів. В середньому, один пакет, який витримує 7 кг, коштує 2 грн. Тож нескладно порахувати, скільки витрачається коштів на використання 600 пакетів. А скільки б за ці гроші можна було б купили багаторазових торбинок? Та чи потрібна була б така їх кількість взагалі?
Міф 3. Пакет з пакетами – це більш екологічно. Багато хто вважає, що збираючи та повторно використовуючи пакети, він більше дбає про довкілля. У будь-якому випадку, навіть 10 разів використаний пакет опиниться в смітнику. Далі він сотні років розкладатиметься у природі, мікропластик забруднюватиме ґрунт та воду, потраплятиме в харчовий ланцюг тварин і людини.
Нагадуємо, що птахи й тварини не розрізняють який пакет вони їдять – той, що використовувався декілька разів, чи той, що принесли з магазину та одразу викинули в смітник. Результат від цього однаковий.
Лишень уявіть, що вдома може зберігатися пакет з мікропластиком!
У виробництві пластикових пакетів використовують свинець, барвники, хімічний клей для швів та інші шкідливі елементи.
Тож настав час думати та діяти більш екологічно – для свого здоров’я, чистого довкілля та майбутнього без сміття. А багаторазова торбинка стане на цьому шляху першим кроком.

 

Джерело: https://mepr.gov.ua/news/37208.html

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь