Законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів доопрацьований та готовий до розгляду у другому читанні

Вже найближчим часом Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування внесе на повторне друге читання доопрацьований законопроєкт №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України для прийняття його Верховною Радою в цілому.

Таке рішення прийнято на засіданні Комітету після опрацювання усіх правок, наданих народними депутатами.
Основна мета законопроєкту – зменшення попиту на використання пластикових пакетів в Україні, а отже запобігання забрудненню довкілля. Така концепція відповідає першій стадії ієрархії поводження з відходами – а саме, мінімізації утворення відходів.
Законопроектом пропонується заборонити розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:
– надлегких пластикових пакетів;
– легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм.
– оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.
Обмеження не поширюватимуться лише на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються як первинна упаковка для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів. Вони будуть заборонені з 2023 року, після появи на ринку альтернатив.
Планується, що заборона на пластикові пакети почне діяти через дев’ять місяців з дня прийняття законопроекту. Таким чином буде забезпечено поступовий перехід на більш екологічні альтернативи:
– пакети та торбинки багаторазового використання,
– паперові пакети,
– біорозкладні пакети.
Пакети, які не відповідатимуть вимогам і залишаться в обігу повинні будуть утилізуватись суб’єктами господарювання, які їх придбали.
Окремо встановлюватиметься відповідальність за порушення вимог закону та розповсюдження пакетів.
У Європі окреслено ціль використовувати до 90 пакетів на особу в рік та поступово взагалі відмовитися від використання одноразового пластику.
Україна також має йти цим шляхом, адже шкода, яка завдається довкіллю досить велика.
Джерело: https://mepr.gov.ua/news/36437.html

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь