З початку року в області ліквідували майже 450 стихійних засмічень

Станом на сьогодні на Львівщині ліквідували 449 засмічень, ще 27 – в стадії ліквідації. Найбільше виявили у Бродівському, Пустомитівському та Яворівському районах.

“Несанкціоновані сміттєзвалища та засмічення призводять до забруднення практично усіх природних ресурсів: атмосферного повітря, ґрунтів, поверхневих і підземних вод. Заходи з ліквідації сприяють збереженню природного середовища Львівщини”, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Зазначимо, на Львівщині діє інтерактивна карта незаконних сміттєзвалищ.

“Впродовж року отримали звернення від 135 мешканців Львівщини. Кожне розглянули і відреагували. Закликаємо жителів повідомляти про виявлені засмічення і надалі. Cервіс постійно оновлюється, кожен може зайти на сторінку, зареєструватися і залишити повідомлення”, – додав Юрій Бучко.

За сприяння Львівської обласної державної адміністрації реалізується проєкт «Нуль відходів у дії», який став прекрасним прикладом плідної співпраці органів влади з громадськістю на шляху до зменшення кількості побутових відходів.

“Це ще один крок до підвищення екологічної свідомості та культури громадян. Проведення таких заходів сприяє формуванню нового світогляду щодо ефективного використання ресурсів та вихованню нового покоління з бережливим відношенням до навколишнього середовища. Обласна державна адміністрація є одним з партнерів проєкту «Модель «Нуль відходів в дії» та співфінансує заходи проєкту. «Модель «нуль відходів» в дії» («Zero waste») реалізується за грантові кошти (Програма розвитку ООН в Україні), виконавець проєкту Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина». Загальна вартість проєкту 1,5 млн гривень”, – розповів заступник голови облдержадміністрації.

Відтак, у межах проєкту придбали подрібнювач для зелених відходів, який передали КП ЛМР «Зелене місто», техніка успішно працює у парку «Високий замок». Також закупили сепаратор для компосту, який очищатиме компост, вироблений станцією компостування органічних відходів на КП ЛМР «Зелене місто». Окрім того, постійно проводять просвітницькі заходи для популяризації моделі «Нуль відходів».

 

Джерело:

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь