У Ралівці будують дамбу, що вбереже село від повені

У Ралівці Самбірського району будують дамбу протяжністю майже 4 кілометри вздовж Дністра. Вона повинна захистити це село та сусіднє Хатки від підтоплення.

У липні 2008 року та травні 2014 Ралівку затопило через повінь.

Мешканка села Любов Ковалик із сльозами на очах пригадує події весни 2014 року. Тоді через рясні дощі, річка Дністер вийшла з берегів та затопила масштабні території навколо. Жінка каже, жителі дуже радіють будівництву цієї дамби, яка зможе захистити в майбутньому село від подібного лиха.

“Ви не уявляєте, наскільки страшно, коли вода потрапляє в будинки. Мешканці тоді нашвидкоруч хапали дітей та речі першої необхідності і виносили. Їм допомагали пожежники та військові. Це були плачі і крики на усе село. Люди рятували курей та інших свійських тварин, багато будинків затопило, деякі з них, мабуть, досі є непридатними для проживання. Вода доходила до висоти два метри. Люди повикидали багато техніки і меблів. Тому дуже важливо, щоб цю дамбу завершили, бо від цього залежить безпека мешканців”, – розповідає жінка.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, будівництво дамби розпочали минулого року. Загальна вартість – 16 мільйонів гривень, однак на тендерних торгах вдалось зекономити 4 мільйони.

“Станом на сьогодні виділили 4 мільйони і на наступний рік плануємо дофінансувати решта суму, щоб завершити цей проект. Ця дамба дозволить захистити від підтоплення Ралівку та село Хатки, а це більше чотири тисячі осіб. Вбереже 34 садиби та понад 300 гектарів сільськогосподарських угідь”, – наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Підрядники збудували понад 1, 5 кілометри дамби та провели руслорегулюючі роботи річки Дністер довжиною 175 метрів. Роботи проводить підрядна організація ПП «Єврошлях-ІВ». Завершити будівництво планують наступного року.

Зазначимо, окрім цього об’єкту, цього року завершили роботи з будівництва дамби на річці Мшанка в с.Бабино Старосамбірського району. З обласного бюджету виділили 700 тисяч.

Джерело: https://loda.gov.ua/news?id=55122

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь