Подати звіт про використання води тепер можна онлайн на порталі електронних послуг Держводагентства

Перехід на електронну форму звітування може зекономити водокористувачам понад 26 млн грн щороку.

Відсьогодні, 28 вересня 2020 року, скористатися новою послугою онлайн-звітування можна через електронний кабінет водокористувача на сайті e-services.davr.gov.ua. Із запуском модуля подання онлайн-звіту про використання води, водокористувачі отримали повний перелік електронних послуг зі спецводокористування, включаючи отримання, внесення змін та анулювання дозволу на спецводокористування, які доступні на сайті Держводагентства від березня 2019 року.

«Переведення послуг в електронний формат є одним із пріоритетів Уряду, адже це забезпечує прозорість і підзвітність надання послуг, мінімізує випадки корупції, економить час та кошти громадян, а в умовах карантинних обмежень – дозволяє убезпечити населення від захворювання», – зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Наразі в Україні – понад 15 тисяч водокористувачів, які на початку наступного року мають подати звіти про використання води. Подання звіту в електронній формі дозволить їм зекономити час і кошти на логістиці. Адже витрати одного великого та середнього водокористувача на підготовку документів у паперовій формі та необхідності відвідування організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, становлять у середньому 2 тис грн. Тривалість – до 12 годин[1].

Перехід на електронну форму звітування дозволить зменшити фінансові витрати 15 тисяч водокористувачів із майже 30 млн грн до 3,5 млн грн, а часові витрати – з 12 до 8 годин[2].

Зазначимо, що для підготовки звіту в електронній формі прогнозні витрати для одного водокористувача (великого, середнього) в середньому становитимуть 227 грн, а витрати часу можуть скоротитися на чотири години завдяки відсутності поїздок та очікувань у чергах. Окрім цього, запровадження е-звітності дозволить:

  • Мінімізувати кількість помилок у звітах. В онлайн-формі передбачено автоматичну перевірку формату та логічний контроль сум.
  • Зробити процес подання звіту більш прозорим. Онлайн-форма звіту унеможливлює варіант, що якісь документи можуть загубитися. Крім того, заявник бачитиме всі етапи проходження свого звіту та його статус.

Крім того, запровадження онлайн-звітності стане першим кроком до публікації інформації щодо водокористування у форматі відкритих даних. Що, у свою чергу, допоможе зробити водогосподарську діяльність в Україні більш підзвітною, адже створить умови для більш якісного моніторингу користування водними ресурсами в Україні – з боку як державних органів, так і громадськості.

Цифри і факти[3]:

  • 15 678 суб’єктів господарювання щороку мають подавати звіти щодо водокористування, 95% серед них – це великі та середні водокористувачі
  • Майже 30 млн грн на рік – щорічні сумарні витрати водокористувачів на підготовку та подання звітів із водокористування
  • Понад 26,5 млн грн на рік – потенційна сумарна економія водокористувачів щороку за умови переходу на електронну форму звітності
  • 227 грн проти 2 000 грн – орієнтовні витрати для одного великого/середнього водокористувача на підготовку документів у електронному форматі порівняно з паперовим звітом
  • 8 годин проти 12 годин – витрати для одного великого/середнього водокористувача на підготовку документів у електронному форматі порівняно з паперовим звітом
  • 10% водокористувачів не звітують про використання водних ресурсів через високу вартість і складність послуги.

Послуга онлайн-звітування розроблена Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Міністерством цифрової трансформації та Державним агентством водних ресурсів, за підтримки USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». Проєкт реалізовано спільно з Фондом Східна Європа.

[1] Розрахунки щодо часових та фінансових витрат надані Держводагентством

[2] Із розрахунку кількості великих (2 397) і середніх (12 497) водокористувачів, помноженої на 2 000 грн. (2397+12497) * 2000 = 29 788 000 грн

[3] Дані надані Держводагентством

 

Джерело: https://mepr.gov.ua/news/35972.html

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь