Усмішка старовікового лісу: у ДП «Сколівське лісове господарство» знайдено 530 гектарів квазіпралісів і природних лісів

Нещодавно, представники ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» за підтримки Фонду Вітлі (Whitley Fund for Nature) завершили свою роботу у ДП «Сколівське лісове господарство».
Як зазначають у громадській організації, лісове господарство, їх дуже здивувало завдяки відповідальному ставленні і розумінні необхідності працювати для збереження унікальних лісів та господарюванню котре зберегло для нас і майбутніх поколінь недоторкані лісові масиви з унікальним різноманіттям та пов’язаного із ними життя.

 


Загалом вдалося виявити понад 500 гектарів квазіпралісів і природних лісів. Ліси, де немає доріг, стежок, сміття, пнів від рубок, де можна почути голоси птахів чи шум потічка, а не звуки автомашин чи розмови людей.


Масиви старовікових лісів були знайдені поблизу сіл Кам’янка, Труханів, Коростів і Козьова Сколівського району. При цьому старовікові ліси вдалося знайти як у низькогір’ї, так і на ділянках, що межують із полонинами на вершинах гір.
Після проведеної роботи в лісі відбулася нарада, під час якої ДП «Сколівське лісове господарство» погодилося надати статус природних лісів і квазіпралісів виявленим ділянкам, виключити їх з планів рубок та забезпечити сувору охорону.
Нагадаємо також, що виявлені лісові ділянки, особливо в умовах змін клімату, відіграють вкрай важливу роль у забезпечення водного балансу гір, захищають населення від згубних наслідків повеней, паводків, зсувів і селів. Вони є унікальним осередком дикої природи, а з новим статусом матимемо гарантії, що цю роль вони успішно виконуватимуть і в майбутньому.
На черзі досліджень ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» – ДП «Славське лісове господарство», де надіємося, також збережені старовірові ліси.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь