У дендрологічному парку «В’язівський» цвіте унікальне дерево

У дендрологічному парку «В’язівський», що в межах ДП «Жовківське лісове господарство», цвіте унікальне тюльпанове дерево, якому близько 20 років.
Ліріодендрон тюльпановий вважається одним з найбільш красивих квітучих дерев на планеті.

   
Лісівники розповідають, що дерево відноситься до сімейства магнолієвих, а в Україні – велика рідкість, оскільки його Батьківщиною є Північна Америка. За формою квітка тюльпанового дерева нагадує звичний для нас тюльпан, звідси і походить назва. Ще одною окрасою ліріодендрона є його листки – широкі ліровидні, наче пофарбовані у світло-зелені тони. Період цвітіння – кінець травня – початок червня. Це дерево є ще й довгожителем, і може запросто досягти віку у 500 років.

Довідково:

Дендрологічний парк місцевого значення «В’язівський» створено рішенням Львівської обласної ради від 12.03.2019 № 815.
Дендропарк «В’язівський» розташований на території ДП «Жовківське лісове господарство», кв. 10 вид. 19 В’язівського лісництва орієнтовною площею 1,0 га.
Дендрологічний парк місцевого значення «В’язівський» створено з метою збереження і вивчення у спеціально створених умовах різноманітних видів дерев і чагарників та їх композицій для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання.
Дендрологічний парк розташований на межі природних областей Розточчя та заболоченої рівнини Малого Полісся, поруч з якою проходить Головний європейський вододіл.
При проведенні інвентаризаційних досліджень виявлено, що на території дендрологічного парку «В’язівський» зростає близько 167 видів деревних рослин (природний ареал поширення Карпати, Середня і Північна Америка, Центральна та Південна Японія).

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь