Підпал сухої трави: як оштрафувати порушника і куди звертатися

Горять десятки гектарів полів, а протоколів – одиниці. Така ситуація з палінням трави на Львівщині. Минулих вихідних у Бродівському районі вигоріло 12 га. На Дрогобиччині сталося 9 пожеж, на Пустомитівщині – 61-а. Найпомітніша з них – у Скнилові, де загорілася також газова труба. Винуватця досі шукають. А загалом від початку року в області зафіксували понад 1000 пожеж.

У Львівській ОДА підготували і скерували на Кабмін спеціальний проєкт закону, який передбачає збільшення штрафів у 200 разів, а також розширення переліку тих, хто може складати протоколи про адмінпорушення і кого можна притягати до відповідальності.

Сьогодні ж заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод провів скайп-нараду з головами райдержадміністрацій. Однією з головний тем була протидія спалювання сухої трави.

“Дуже важлива є інформаційна робота, яку роблять РДА. Але цього недостатньо. Маємо розуміти, що більшість в селі знають, хто підпалює поля. Попри те, що штрафи суто за підпал трави малі (від 170 грн), вже сьогодні є низка норм різних законів, які дозволяють притягнути до відповідальності і паліїв, і власників полів. Ми перелічили головам РДА ці можливості. Мусимо всі разом зупинити цю критичну ситуацію з підпалами”, – наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Поки правки до екозаконів не прийняті, кілька порад, як притягнути до відповідальності тих, хто підпалює поля, та запобігти новим підпалам, озвучив директор департаменту екології на природних ресурсів Руслан Гречаник.

1. Наразі складати протокол про підпал мають право представники Держекоінспекції. На кожні вихідні, на офіційне прохання голови РДА чи органу місцевого самоврядування, інспектор з охорони навколишнього природного середовища  може патрулювати поля. Також його потрібно викликати на кожну пожежу.
Якщо не може бути державний інспектор, може бути громадський інспектор.

2. Більшість пожеж відбуваються тому, що земля використовується не за своїм цільовим призначенням. Пустує, як кажуть у народі. Тут допоможе управління з охорони і використання земель Головного управління держгеокадастру у Львівській  області. Цьому управлінню органи місцевого самоврядування можуть передати інформацію про ділянки, які використовують неналежним чином. Інспектори управління охорони і використання земель мають право поїхати та оштрафувати кожного землевласника за нецільове використання землі. І навіть після пожежі вони можуть оштрафувати власника чи орендаря ділянки за порушення родючості грунту.

3. Голови РДА також можуть зібрати мисливців та домовитися з ними про створення рейдових бригад. Відповідно до законодавства, мисливці мають право складати протоколи. Ці рейдові бригади, разом з державними екоінспекторами, можуть патрулювати поля, як мінімум, на вихідних.
Також право штрафувати за порушення правил благоустрою мають адмінкомісії органів місцевого самоврядування. За наслідки пожежі вони повинні штрафувати.

Також під час наради йшлося про забезпечення на території області чистоти і порядку та збереження прав дітей під час карантину. Участь у ній, крім голів РДА, також взяли директор департаменту розвитку ЖКГ Назарій Романчук, директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник та начальник Служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис.

Контакти:

  • Державна екоінспекція у Львівській області: 032 38 73 70, lviv@dei.gov.ua. Заступник начальника держекоінспекції у Львівській області Василь Стрищак, (0677751055)
  • Головне управління Держгеокадастру у Львівській області – 032 2368800, lviv@land.gov.ua
  • “Гаряча лінія” Львівської області -112.
0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь