Розпочалося цвітіння шафрану Гейфеля

В межах Малого Полісся, на території Сокальського району, де ведуться роботи по створенню ботанічного заказника загальнодержавного значення «Малополіський шафран» з метою охорони унікального малополіського локалітету – шафрану Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb.), який знаходиться за межами суцільного ареалу виду, – розпочалося його цвітіння.
Хочемо нагадати, що первоцвіти – безцінний дар природи, за знищення або незаконне вилучення яких з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.
Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, рослини нівечаться повністю.
Червонокнижні види рослин такі, як білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, рябчик шаховий тощо не тільки несуть естетичну насолоду, а й напоюють своїм нектаром, годують пилком і насінням мешканців лісу, лікують їх і нас.
Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації з метою охорони первоцвітів, недопущення їх заготівлі для продажу просить мешканців Львівщини звертатись у Державну екологічну інспекцію у Львівській області за номером телефону: 2387370 чи у Головне управління Національної поліції у Львівській області за коротким номером 102 для збереження природного біорізноманіття.


Пам’ятаємо, що кожний хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.
Бережімо природу навколо нас!

Фото зроблені Вікторією Білас.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь