Міністерство енергетики та захисту довкілля України оголосило конкурс проєктів, які сприятимуть адаптації до змін клімату екосистем біосферних резерватів

Міністерство енергетики та захисту довкілля України оголосило конкурс проєктів, які сприятимуть адаптації до змін клімату екосистем біосферних резерватів «Розточчя» (Львівська область), «Західне Полісся» (Волинська область) та  «Деснянський» (Сумська область).

 

Вчора в Міненерго відбулася робоча зустріч з обговорення умов конкурсу.

«Цього року ми бачимо чи не найбільше проявів та наслідків зміни клімату. Так, було побито одразу кілька температурних рекордів. Також ми бачимо низку складних ситуацій, зокрема, пожежі по всьому світу. В Україні ми всі бачимо аномально теплу зиму, а відтак і критично низький рівень водності в річках. На жаль, в Україні ще немає загальнодержавної всеохопної стратегії адаптації до зміни клімату, однак є бачення і готовність розробити стратегічний рамковий документ для цієї стратегії. Конкурс проєктів для адаптації трьох українських резерватів є важливим кроком у цьому напрямку», – пояснила заступниця міністра енергетики та захисту довкілля Ірина Ставчук.

Подавати проєкти на конкурс зможуть лише фізичні та юридичні особи, які проживають та зареєстровані на територій що входить до резерватів. Партнерами проекту можуть бути наукові установи що здійснюють дослідження на території резервату, а також інші зацікавлені фізичні і юридичні особи.

Кошти на українські «кліматичні» проєкти виділяє Міністерство довкілля, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини. На один проєкт даватимуть від 4 до 10 тисяч євро. На кожен резерват виділено по 30 тисяч євро. Заявки на конкурс можна буде подавати в паперовому вигляді до 10 квітня 2020 року, а в електронному до 12 квітня 2020 року. (https://drive.google.com/open?id=1NuzVacfTWNAjddvVnFyE_MbVc8ktQeXm)

Проєкти оцінюватиме конкурсна комісія в складі представників від  Міненерго, Фонду Міхаеля Зуккова (Німеччина), Університету сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина) та представників резерватів.

Представники фонду Міхаеля Зуккова очікують, що проєкти стосуватимуться відновлення лісів, збагачення їх мертвою деревиною, створення природних «лісових коридорів», відновлення боліт та річкових заплав, природних ділянок з проточною та зі стоячою водою. Конкурсні проєкти можуть стосуватися також демонтажу дамб, шлюзів та органічних технологій у сільському господарстві, а також розбудови «зеленої інфраструктури» у населених пунктах.

Подібні проєкти вже успішно реалізуються в Німеччині, які сприяють збереженню біорізноманіття.

Участь у робочій зустрічі від департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації взяв начальник управління охорони природних ресурсів Андрій Сенюк.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь