Безперешкодний доступ до водойм: з 21 лютого огорожі довкола озер, ставків та річок мають зникнути

До 21 лютого всі водойми загального користування в Україні повинні були позбутися огорож та інших конструкцій. Закон № 233-IX, який забезпечує громадянам безперешкодний доступ до озер, ставків та річок, набув чинності 21 листопада. Щоб виконати його норми, всі, хто так чи інакше перешкоджає доступу до узбереж водних об’єктів, мали рівно три місяці.

“На початку лютого, за моїм дорученням, в кожному районі створили спеціальні комісії, які проводили обстеження на предмет виявлення огорож або інших конструкцій на земельних ділянках прибережних захисних смуг. До цих комісій, крім представників райдержадміністрацій, екологів, ми запросили громадськість. Тож якщо ще хтось не знав, не чув про новий закон, ці комісії точно донесли інформацію, пояснили і, разом із тим, з’ясували стан справ. До сьогодні ми перевірили 274 водні об’єкти в області і виявили 21 берегову конструкцію. Проте робота комісій при районних державних адміністраціях продовжується, адже це таки зима, водойм в області понад 3 тисячі, об’їхати всі наразі не вдалося”, – каже заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод.

Саме 21 лютого, згідно з законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування”, огорожі або інші конструкції, які встановлені до набуття чинності Закону та перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів (крім випадків, встановлених законом), підлягають демонтажу. Це мають зробити їхні власники.

“Саме так: у законі прописано, якщо берегові конструкції довелося зносити примусово, всі видатки на демонтаж місцевому бюджету відшкодовують власники парканів і всіх інших знесених перешкод, або ж користувачі відповідної земельної ділянки”, – наголошує директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

У законі також прописані розміри штрафів. Вони можуть становити від 200 до 400 НМДГ (від 3400 до 6800 грн і для посадових осіб – від 400 до 700 НМДГ (від 6800 до 11 900 грн). Якщо впродовж року ситуація з тими самими людьми і там само повторюється, паркани чи інші загорожі з’являються знову, розмір штрафу зростає, відповідно, від 400 до 700 НМДГ (від 6800 до 11 900 гр) – для порушника і від 700 до 1000 НМДГ (від 11 900 до 17 000 грн) – для посадових осіб.

Щоб проконтролювати виконання закону, профільний заступник голови Львівської ОДА днями планує, разом із контролюючими органами та екологами, проінспектувати водойми, які увійшли до списку проблемних за результатами роботи комісій РДА.

На Львівщині наразі є 20 водосховищ, більше 3 тисячі ставків та понад 11 тисяч км річок, потічків і струмків.

Довідково:

Водойми, які мають стати доступними: безперешкодний доступ повинен бути до узбереж морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування, крім земель охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон та зон особливого режиму використання земель, а також земельних ділянок, на яких розташовані: гідротехнічні, гідрометричні та лінійні споруди; об’єкти підвищеної небезпеки; пансіонати, об’єкти реабілітації, спорту, санаторії та інші лікувально-оздоровчі заклади, дитячі оздоровчі табори, що мають відповідні передбачені законом документи на споруди та на провадження відповідної діяльності; об’єкти природно-заповідного фонду, культурної спадщини.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь