У Судовій Вишні відновили парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення “Парк короля Данила”

Це зелена зона розташована у центрі міста, яка має історичне, композиційне та рекреаційне значення не лише для Судової Вишні, але й для природно-заповідного фонду Львівщини.
21 травня статус пам’ятки паркові Короля Данила у Судовій Вишні надала Львівська обласна рада. Попередньо територію дослідили науковці Національного лісотехнічного університету України та дали свої рекомендації щодо його збереження. Під час досліджень було виявявлено що тут зростали близько десяти видів цікавих для нашого регіону рослин, серед яких катальпа бігнонієподібна, тис ягідний, ялівець козацький, спіреї, ялина колюча сиза, береза повисла, липа серцелиста.
Відтак, на замовлення Судовишнянської міської ради, Мостиське “Архітектурно-планувальне бюро” розробило проєкт реконструкції парку. І його розробка, і самі роботи коштували 2 мільйони 375 тисяч гривень. Зокрема, 2 мільйони гривень виділили з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, ще 375 тисяч – з бюджету Судовишнянської міської ради.
“У межах проєкту в парку висадили 20 дерев і 30 кущів, провели освітлення (встановили 12 світлових опор, виготовлених за новітніми технологіями з підвищеною світловіддачею), вимостили більше 400 м кв. бруківки, встановили огорожу (145 м), 10 лавок, дитячий майданчик та смітники” – зазначає директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Ruslan Hrechanyk.
“Центральна площа Судової Вишні, як і в кожному місті, має важливе культурне, економічне та суспільно-політичне значення. Тут часто проводять культурні та спортивні заходи, тут відзначають День Незалежності та День міста, проводять фестивалі і турніри. На площі Івана Франка і в парку Короля Данила, що біля неї, розташований центр культурного життя Судововишнянської ОТГ. Коли громада збирається разом, спілкується, разом відновлює і береже своє місто, вона розвивається. Цього щиро бажаю Судовій Вишні”, – коментує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь