Збереження «зелених легень Львівщини» – на Радехівщині навчають як протидіяти всиханню соснових насаджень

Днями у Лопатинському лісництві ДП «Радехівське ЛМГ» провели семінар-нараду щодо всихання соснових насаджень в умовах Малого Полісся. Учасників семінару не лише ознайомили із теорією протидії та попередження всиханню насаджень, але й наочно продемонстрували дерева на лісовій ділянці з різним ступенем ураження.

Інженер охорони і захисту лісу підприємства Ігор Юхимчук окреслив масштаби та динаміку зростання вражених шкідниками площ лісових масивів та наголосив на необхідності розробки варіантів практичного врегулювання проблеми.

Представник підприємства «Львівлісозахист» Богдан Соколовський наголосив, що першопричинами виникнення великих масштабів всихання є стовбурові шкідники – шестизубий та верхівковий короїди.

«Зміна кліматичних умов та гідрологічного режиму призвели до збільшення популяції цих видів короїдів, які спільно із супутніми фітохворобами уражають дерева та призводять до їх подальшого всихання. Великою проблемою у боротьбі із цими шкідниками є зона ураження дерев – це під корою в глибині крони. Відтак дерево починає всихати від вершини до кореня. Єдиним ефективним способом боротьби – невідкладне проведення заходів поліпшення санітарного стану лісів», – зазначив Богдан Соколовський.

Після теоретичного обговорення учасники семінару оглянули дерева на лісовій ділянці з різним ступенем ураження.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь