Вперше гідрологічна інформація буде відкритою та доступною для будь-якого користувача мережі Інтернет

21 грудня 2017 року в Україні запрацює сучасний геопортал «Водні ресурси України».

За словами заступника Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Миколи Кузя, вода – один із найважливіших факторів життя людей та розвитку всіх галузей економіки. Запуск сучасної геоінформаційної системи із оновленою інформацією про основні річкові басейни України сприятиме ефективному управлінню водними ресурсами України.

«Вперше зазначена гідрологічна інформація буде відкритою та доступною для будь-якого користувача мережі Інтернет. Кожен бажаючий матиме можливість у режимі он-лайн не тільки бачити, а і користуватись відомостями про водні об’єкти України. Зручна структура геопорталу дозволить візуально переглядати процеси та явища, які відбуваються на конкретній території річкового басейну», – розповів Микола Кузьо.

Заступник Міністра також пояснив, що запуск створеного за підтримки ЄС геопорталу на базі Державного агентства водних ресурсів України здійснювався з метою забезпечення реформування сектору управління водними ресурсами відповідно до вимог законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища за допомогою впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

І найважливіше – в перспективі на картах річок у геопорталі будуть відображені дані моніторингу стану води у виділених водних масивах, що дасть змогу усім зацікавленим наочно побачити екологічний стан водойм України»,- наголосив Микола Кузьо.

Наразі геопортал функціонуватиме в тестовому режимі, але він вперше відкриває шлях до оновленої інформації про річки та відіграватиме важливу роль при розробці планів управління річковими басейнами.

джерело:https://menr.gov.ua/news/31931.html

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь