Відбулося обговорення законопроекту “Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів” із представниками бізнесу

Законопроект “Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів”, який був розроблений Мінприроди за участю експертів та міжнародних партнерів і дозволить у подальшому запровадити в Україні європейську систему моніторингу викидів парникових газів, 17 січня пройшов попереднє обговорення із представниками провідних промислових підприємств, бізнес-асоціацій, на види діяльності яких може потенційно поширюватися дія законопроекту.

Згідно з законопроектом, суб’єктами моніторингу та звітності є оператори установок, що здійснюють викидипарникових газівна території України.

Як відомо, на сьогодні відсутня єдина методика розрахунку викидів парникових газів, а також процедура верифікації тавідповідний уповноважений орган. Крім того, невизначено правовий статус верифікаторів звітів парникових газів, а законодавство з акредитації не поширюється на них.

Розроблений Мінприроди законопроект націлений саме на врегулювання цих питань. Окрім того, він чітковизначає повноваження органів державної влади у сфері моніторингу та звітності парникових газівта надає перелік суб’єктів моніторингу та звітності і їх обов’язки, верифікатори звітів та їх обов’язки, а також види діяльності та парникові гази, на які поширюється запропонована система.

Документ розроблено на виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС за підтримки Світового Банку. Окрім цього, він передбачений Планом заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року.

Під час обговорення законопроекту представники рядупідприємствта бізнес-асоціацій внесли слушні зауваження та пропозиції, які будуть враховані надалі.

Мінприроди продовжує подальше обговоренняЗУ“Про систему моніторингу, звітності та верифікації парникових газів» та запрошує представників громадських організації та експертів 23січня долучитися до нового етапу обговорення.

0 відгуків

Залишити відгук

Хочете приєднатися до обговорення?
Не соромтеся!

Залишити відповідь